Trwa ładowanie...

Turyści rozsławili szwajcarską wioskę. Mieszkańcy wcale nie są im wdzięczni

Wydaje się, że małe, urokliwe miejscowości tylko czekają na przybyszy. Z takiego założenia wyszli autorzy filmiku, który roznosi się w sieci w błyskawicznym tempie. Głównym bohaterem viralu jest szwajcarskie Lavertezzo, tak zachwalane przez duet, że turyści walą do niego teraz drzwiami i oknami. Niekoniecznie ku uciesze mieszkańców.

Turyści rozsławili szwajcarską wioskę. Mieszkańcy wcale nie są im wdzięczniŹródło: Facebook.com
d2y9683
d2y9683

10 lipca Włoch Marco Capedri podzielił się nagraniem z doliny Verzasca. Trudno mu się dziwić – krystaliczne wody rzeki i kamienny most o podwójnym łuku robią duże wrażenie. To wyjątkowe miejsce na mapie Szwajcarii jest praktycznie dziewicze. A właściwie było. 2,6 mln wyświetleń wakacyjnej etiudy sprawiło, że piękna dolina przeżywa oblężenie.

Nazwane przez autora "Malediwami Mediolanu" (od włoskiego miasta dzieli je ledwo godzina drogi – red.) przyciągnęły żądnych wrażeń turystów. Chcą pływać i się opalać, a co to oznacza dla maleńkiej wioski Lavertezzo? Mieszkańcy spieszą z odpowiedzią. – Dolina zmieniła się w "toaletę na wolnym powietrzu" – mówi jeden. – Pomyślałem, że wybuchła! – wtóruje drugi. O spokoju nie ma mowy, dolinę zapełniają wypalone papierosy i puszki po alkoholu.

Tyle zwykli ludzie, bardziej powściągliwy w ocenie boomu na dolinę jest burmistrz Roberto Bacciarini. W rozmowie z "La Repubblica" mówi, że filmik zrobił "dobrą robotę", przyciągając ludzi, choć "Capedri mógł poprosić swoich rodaków (głównie Włosi odwiedzają Lavertezzo – red.) o uszanowanie panujących tu reguł".

d2y9683
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y9683