Trwa ładowanie...
dbjesxb

Najdroższe i najtańsze połączenia lotnicze z Polski

Zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztuje kilometr lotu? A wiesz, że na niektórych kierunkach może on być nawet osiem razy droższy niż na innych? Poznaj najbardziej i najmniej opłacalne spośród 50 najpopularniejszych tras z Polski. I nie zdziw się, że lot do Nowej Zelandii może wydać ci się bardziej atrakcyjny niż na Wyspy Kanaryjskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najdroższe i najtańsze połączenia lotnicze z Polski
(Shutterstock.com, Fot: Dmitry Naumov)
dbjesxb

Bliżej niekoniecznie oznacza taniej. W przeliczeniu ceny na kilometr podróży z Polski najgorzej ze wszystkich kierunków wypadł Wiedeń ze średnią 56 groszy za każdy z ponad tysiąca kilometrów, które trzeba pokonać z Warszawy. Dla porównania: europejska średnia wynosi 23 grosze, światowa zaś jedynie 15 groszy, Wiedeń zdeklasował więc wszystkie inne kierunki w tym zestawieniu.

  Kayak.com

Jesli chodzi o trasy europejskie, tuż po Wiedniu uplasował się Zagrzeb, który "gonią" Praga, Kopenhaga i Berlin ze średnimi cenami odpowiednio 54 grosze, 49 groszy, 47 groszy i 45 groszy za kilometr podrózy. Pięć najmniej opłacalnych kierunków znajduje się jednocześnie w pierwszej piątce miast z najkrótszym dystansem do pokonania z Polski. Zestawienie doskonale pokazuje więc, ile dodatkowych kosztów muszą uwzględnić w cenie biletu przewoźnicy – to nie tylko paliwo, ale także podatki czy opłaty lotniskowe, które naliczane są niezależnie od długości trasy.

dbjesxb
  Kayak.com
  Shutterstock.com

Polscy podróżni mogą jednak liczyć również na bardzo atrakcyjne oferty. Ze średnią na poziomie 7 groszy za kilometr, trasa do Oslo okazała się najlepsza cenowo nie tylko w skali Europy, ale i świata. W pierwszej piątce najtańszych popularnych kierunków w zestawieniu znalazły się również: Eindhoven (9 groszy), Las Palmas de Gran Canaria (10 groszy), Dublin (11 groszy) i Bruksela (11 groszy).

  Kayak.com

Jeżeli mowa o kierunkach pozaeuropejskich, długie loty międzykontynentalne są często znacznie korzystniejsze cenowo niż krótkie europejskie. Najdłuższą trasą w zestawieniu jest połączenie do Auckland, które razem z Dżakartą i Tajpejem jest równocześnie najtańszą opcją wyjazdu poza Europę, ze średnią na poziomie zaledwie 10 groszy (w tej samej cenie podróżni z Polski polecą na Wyspy Kanaryjskie). Manila i Kuala Lumpur z z ceną 11 groszy za kilometr zamykają piątkę najkorzystniejszych cenowo połączeń na świecie.

  Shutterstock.com

Na przeciwnym krańcu zestawienia znalazła się Lima ze średnią ceną 28 groszy za kilometr. W najdroższej piątce znalazły się również Katmandu (23 grosze), Dubaj (22 grosze), Zanzibar (21 groszy) i Nowe Delhi (20 groszy).

  Kayak.com

Dane zostały zebrane na podstawie wyszukiwań lotów na KAYAK.pl między czerwcem 2015 r. i grudniem 2016 r. dla terminów podróży między styczniem i grudniem 2016 r.

Źródło: KAJAK.pl

dbjesxb

Podziel się opinią

Share

dbjesxb

dbjesxb