W PodróżyNajlepsze zdjęcia Krwawego Księżyca. Niezwykłe zjawisko

Najlepsze zdjęcia Krwawego Księżyca. Niezwykłe zjawisko

Najlepsze zdjęcia Krwawego Księżyca. Niezwykłe zjawisko
Źródło zdjęć: © Instagram.com
1 / 6

Styczniowe zaćmienie księżyca

Obraz
© Instagram.com

Pogoda nie była sprzymierzeńcem obserwatorów ostatniego całkowitego zaćmienia Księżyca. W niektórych miejscach pojawiły się jednak rozpogodzenia, które pozwoliły zobaczyć Krwawy Księżyc w pełnej okazałości. Oto najlepsze zdjęcia.

2 / 6

Skąd czerwony kolor?

Podczas zaćmienia Księżyc miał czerwonawą barwę. To dlatego, że Ziemia blokuje docieranie promieni słonecznych bezpośrednio do Księżyca. Atmosfera załamuje światło padające na naszego naturalnego satelitę i zmienia ich barwę z niebieskiej na czerwoną.

3 / 6

Superpełnia

Jednocześnie doszło do przejścia Księżyca przez perygeum, czyli najbliższy punkt jego orbity wokół Ziemi. Dzięki temu obserwujemy zjawisko superpełni, czyli superksiężyca. To oznacza, że satelita wydaje nam się znacznie większy, niż widzimy go na co dzień.

4 / 6

Krwawy Księżyc w Polsce

W Polsce całkowite zaćmienie było widoczne o godz. 5:41, a zakończyło się o 6:43. Moment kulminacyjny miał miejsce o godzinie 6:12.

5 / 6

Następne zaćmienie

Kolejne zaćmienie Księżyca, tym razem częściowe, będzie widoczne z Polski za ok. pół roku - 16 lipca 2019 r. Z kolei poprzednie całkowite zaćmienie Księżyca mieliśmy okazję oglądać 27 lipca 2018 r.

6 / 6

Zdjęcia Blood Moon

Internauci zalewają sieć zdjęciami "Blood Moon", czyli Krwawego Księżyca. Zjawisko było widoczne z większości krajów świata.

Komentarze (17)