Trwa ładowanie...

Największa atrakcja Wenecji będzie tańsza. Gondolierzy proponują składkowe przejażdżki

Gondolierzy z Wenecji postanowiło wyjść naprzeciw tym, dla których cena przejażdżki gondolą, około 80 euro za pół godziny, jest zbyt wysoka. Proponują turystom, by wsiadali do łodzi z obcymi osobami, dzięki czemu mogą podzielić koszt rejsu.

Share
Największa atrakcja Wenecji będzie tańsza. Gondolierzy proponują składkowe przejażdżkiŹródło: Shutterstock.com
d3tuv9x

"Gondola - sharing" - tak lokalne media nazwały tę nową usługę, z której można skorzystać dzięki specjalnej aplikacji. W ten sposób można zaoszczędzić nie rezygnując z jednej z największych atrakcji zwiedzania Wenecji, niedostępnej dla wielu z powodu wysokich cen.

Zamiast jednej pary na romantyczną przejażdżkę mogą wsiąść dwie, które podzielą się kosztami.

Gondolierzy wyjaśnili, że zapraszając na składkowe przejażdżki spełniają to, o co zagraniczni i włoscy turyści prosili ich stale od dawna. W nowej ofercie kryje się dodatkowa atrakcja. Ci turyści, którzy zgodzą się dzielić gondolę z inną parą, za pół ceny pływać będą po weneckich kanałach nie pół godziny, ale godzinę.

d3tuv9x

W aplikacji zarejestrowało się już 5 tys. osób. Chętni za jej pośrednictwem umawiają się, gdzie wsiądą razem do gondoli.

Aplikacja ma zostać rozszerzona o dalsze formy oszczędzania oraz, jak podkreślają jej autorzy, o propozycje innego sposobu zwiedzania miasta. Gondolierzy zapewniają, że wiedzą, czego oczekują turyści w Wenecji, bo słuchają ich i obserwują od lat.

Zobacz też: Szukasz pracy? Udaj się do Wenecji!

d3tuv9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tuv9x