Trwa ładowanie...
porady
MDO

Największy błąd po dotarciu do hotelu. Popełnia go mnóstwo osób

Często zdarza się tak, że krótko po dotarciu do hotelu ludzie rzucają walizkę na łóżko, by sprawnie się rozpakować lub po prostu znaleźć najpotrzebniejsze rzeczy. Eksperci biją na alarm. Nigdy nie powinniśmy postępować w ten sposób.

Share
Walizka na łóżku to nie jest dobry pomysł
Walizka na łóżku to nie jest dobry pomysł Źródło: Getty Images, fot: Willie B. Thomas
d29i87q

Portal bestlifeonline.com zaznacza, że umieszczanie walizki na łóżku to błąd numer 1, który popełniasz w swoim pokoju hotelowym. Takiego zdania są eksperci, więc nie są to słowa wyssane z palca.

Walizka na łóżku to wielki błąd

Dlaczego nie należy tak robić? Wspomniane źródło donosi, że walizka może być m.in. siedliskiem pluskiew, które żywią się krwią człowieka. "Podczas podróży twój bagaż jest dla pluskwy biletem w jedną stronę do nowego domu" - mówi entomolog dr Nancy Troyano, cytowana przez bestlifeonline.com. - "Pluskwy najczęściej trafiają do nowych miejsc właśnie za pośrednictwem bagażu"

d29i87q

Dlaczego nie rzucać walizki na łóżko?

By sprawdzić, czy przypadkiem na naszej walizce nie ma robaków, warto ją wrzucić do wanny lub pod prysznic. "Pluskwy nie mogą się wspinać po gładkich powierzchniach i łatwo je dostrzec w jasnej wannie" - przekonuje Anthony O'Neill, ekspert od szkodników.

Ale to nie wszystko. Przecież jeśli położymy walizkę na łóżku, to możemy mocno je zabrudzić - chociażby piachem czy błotem. Inna, poważniejsza sprawa, to "transport" zarazków, czego nie widzimy gołym okiem.

Walizka czy torba podczas podróży - szczególnie komunikacją publiczną - jest narażona na kontakt z wieloma zarazkami. Właśnie dlatego lepiej nie umieszczać bagażu na łóżku. Chyba nikt nie chce spać z bakteriami.

d29i87q

Pamiętaj o tym, by regularnie myć walizkę. Gdy ją rozpakowujesz, skorzystaj ze stojaka lub po prostu połóż bagaż na podłodze.

Takiego samego zabiegu należy dokonać po powrocie do domu z każdej podróży.

Walizka z niespodzianką. Lotnisko w Ekwadorze udaremniło przemyt żywych zwierząt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29i87q

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29i87q
d29i87q