MiastaNiemcy - 10 największych atrakcji turystycznych

Niemcy - 10 największych atrakcji turystycznych

Niemcy - 10 największych atrakcji turystycznych

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz drugi przeprowadziła ankietę zwracając się do zagranicznych turystów, aby wybrali największe atrakcje Niemiec. Głosowanie odbywało się od 1 lipca do końca marca 2013 roku, a ankietowani wymienili w sumie ponad 700 konkretnych atrakcji turystycznych. Dziś prezentujemy 10 miejsc, które cieszyły się największą popularnością!

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz drugi przeprowadziła ankietę zwracając się do zagranicznych turystów, aby wybrali największe atrakcje Niemiec. Głosowanie odbywało się od 1 lipca 2012 roku do końca marca 2013 roku, a ankietowani wymienili w sumie ponad 700 konkretnych atrakcji turystycznych. Dziś prezentujemy 10 miejsc, które cieszyły się największą popularnością!

Zestawienie rozpoczyna wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Wyspa Muzeów, która stanowi punkt obowiązkowy wizyty w Berlinie. Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową i Stare Muzeum tworzą jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych nie tylko w Europie, ale na całym świecie! Jak sama nazwa wskazuje obiekt znajduje się na wyspie, na rzece Szprewie. Z resztą miasta łączy ją zamknięty dla ruchu kołowego most Monbijoubrücke.

if/pw

1 / 9

Miejsce 9. Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau

Obraz
© Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Mainau GmbH

Jezioro Bodeńskie leży u podnóża Alp, na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W jego północno-zachodniej części znajduje się wyspa Mainau (na zdjęciu), która słynie z zachwycających ogrodów. Odwiedza je co roku ponad 1 milion turystów. Egzotycznej roślinności sprzyja specyficzny mikroklimat panujący na wyspie.

2 / 9

Miejsce 8. Zamek Heidelberg

Obraz
© DZT/Vermögen und Bau Baden-Württemberg Referat Staatliche Schlösser und Gärten

Heidelberg, położony w Badenii-Wirtembergii, to jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech. Jego historia sięga aż II wieku p.n.e, gdy powstała tu pierwsza osada celtycka. Należy do nielicznych miast niemieckich, które nie zostały zniszczone w trakcie II wojny światowej. Turyści docenili tutejszy gotycko-renesansowy zamek, który znajduje się na górze Königstuhl. Atrakcja stanowi symbol niemieckiego romantyzmu.

3 / 9

Miejsce 7. Schwarzwald

Obraz
© Thinkstock

Schwarzwald, czyli Czarny Las, to masyw górski w południowo-zachodnich Niemczech. Nie jest tak imponujący jak majaczące na horyzoncie Alpy – najwyższy szczyt ma niecałe 1500 m n.p.m., ale region słynie z niezwykłej atmosfery. Tu rodziły się kiedyś legendy, mity i folklor. Rozciąga się na długości około 160 kilometrów i zachwyca gęstymi jodłowymi lasami, porastającymi wzgórza opadające do doliny Renu i jeziora Bodeńskiego. Znajdują się tu liczne miejscowości uzdrowiskowe, na przykład słynne Baden-Baden.

4 / 9

Miejsce 6. Skała Lorelei

Obraz
© Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

Wysoko w rankingu uplasowała się także skała Lorelei, którą można zobaczyć na Renie w okolicy Sankt Goarshausen. Jest to miejsce wyjątkowe dla niemieckiej kultury. Z wznoszącą się ok. 120 m nad lustrem wody skałą wiąże się wiele legend. Jedne z nich mówią o skarbie Nibelungów, inne o zwodzącej rybaków syrenie. Wiele niemieckich utworów literackich i muzycznych opiera się na motywie Lorelei, a magii miejscu dodaje malownicze położenie wśród meandrów Renu.

5 / 9

Miejsce 5. Mur Berliński

Obraz
© Licencja Creative Commons by Lauren Manning, flickr.com

Zbudowany w 1961 roku przez władze NRD mur dzielił Berlin do listopada 1989 roku na dwie części. Większość granicznych umocnień, będących symbolem podziału kraju i komunistycznej dyktatury, została zlikwidowana natychmiast po zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku. Na odcinku 1,3 km powstała East Side Gallery, która obecnie jest jedną z najbardziej znanych atrakcji stolicy Niemiec, wymienianą we wszystkich przewodnikach po mieście. Ponad 1200 artystów z całego świata namalowało tu na betonowych płytach obrazy, będące komentarzem do wydarzeń politycznych w przełomowych latach zakończenia zimnej wojny.

6 / 9

Miejsce 4. Brama Brandenburska, Berlin

Obraz
© Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

Brama Brandenburska to bez wątpienia najbardziej znany symbol Berlina, znajduje się także na rewersach eurocentów (10, 20 i 50). Powstała pod koniec XVIII wieku, po wojnie siedmioletniej, jako Brama Pokoju. Ma 26 m wysokości i została wzniesiona z łabskiego piaskowca. Patrząc na Bramę Brandenburską ciężko uniknąć skojarzenia z inną słynną budowlą - nic dziwnego, bo za wzór do jej budowy posłużyły... propyleje akropolu ateńskiego.

7 / 9

Miejsce 3. Katedra w Kolonii

Obraz
© Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

Katedra w Kolonii pw. św. Piotra i Najświętszej Marii Panny jest największym kościołem w Niemczech i stanowi charakterystyczny element krajobrazu miasta. Budowano ją z przerwami od 1248 roku przez ponad 600 lat. Przez długi czas dzierżyła tytuł najwyższego budynku na naszym globie. Tutejszy Dzwon Świętego Piotra, potocznie nazywany Grubym Piotrkiem, jest obecnie największym bijącym dzwonem na świecie.

8 / 9

Miejsce 2. Europa-Park Rust

Obraz
© Deutsche Zentrale für Tourismus e.V./Europa-Park Rust

Drugą najpopularniejszą atrakcją w Niemczech jest położony w południowo-zachodnim zakątku kraju Europa-Park. Znajdujący się nieopodal granicy francuskiej, w miejscowości Rust, działa już od 1975 roku. Jest największym parkiem rozrywki w Niemczech i trzecim najpopularniejszym w Europie. Należy jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie np. do podparyskiego Disneylandu, Park Europa jest otwarty tylko sezonowo i w okresie letnim więcej gości jest właśnie tutaj. Największą atrakcję stanowią kolejki górskie Blue Fire i Silver Star.

9 / 9

Miejsce 1. Neuschwanstein

Obraz
© PAP/DPA

Największą popularnością wśród zagranicznych turystów odwiedzających Niemcy cieszy się zamek Neuschwanstein, położony wśród szczytów bawarskich Alp, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych na świecie. Znajdująca się tuż przy granicy z Austrią atrakcja powstała jako urzeczywistnienie wizji ekscentrycznego króla – Ludwika II. Zamek stał się prawdziwym symbolem nie tylko największego niemieckiego landu, ale także całego kraju. Charakterystyczne ujęcie pojawia się we wszystkich folderach, katalogach biur podróży i albumach krajoznawczych.

if/pw

Berlinniemcymiasta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (17)