Trwa ładowanie...
dp03dyd
Artykuł sponsorowany
mazda

Nieoczywiste sposoby na spędzanie weekendu w pobliżu Warszawy

Niewielu Warszawiaków i turystów zdaje sobie sprawę, że w okolicach stolicy jest mnóstwo intrygujących i pięknych miejsc. Mówiąc o Mazowszu, na myśl przychodzi Warszawa, ale wraz z rozwojem trendu "slow", w jej okolicy powstają punkty pozwalające uciec od codziennej rzeczywistości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieoczywiste sposoby na spędzanie weekendu w pobliżu Warszawy
(Materiały prasowe)
dp03dyd

Inspiracją do spędzenia weekendu w nieoczywistej lokalizacji w pobliżu Warszawy mogą stać się punkty odwiedzone i polecane przez Slow Road by Mazda. Wszystkie opisywane miejsca znajdują się w okolicy urokliwej rzeki Narwi. To jedna z nielicznych polskich rzek, która zachowała swój dziewiczy, pierwotny krajobraz. Położona zaledwie 20 km od Warszawy jest wymarzonym miejscem dla wędkarzy czy miłośników kajaków, które może wypożyczyć m.in. w Serocku.

Dom nad Wierzbami

Zaledwie 50 min. drogi od centrum Warszawy znajduje się Dom nad Wierzbami. Agroturystka położona jest przy starorzeczu Bugu, niedaleko zbiegu z Narwią, w pobliżu serca Kurpi – Puszczy Białej. Gospodarze proponują gościom ekologiczne, regionalne produkty Fair Trade. - Sami pieczemy chleb i ciasta, przetwarzamy warzywa, grzyby i owoce. Dominuje kuchnia polska, z przewagą regionalnej, także wegetariańska. Na stole często goszczą ryby z miejscowej rzeki. – przekonuje pani Basia, właścicielka. Do dyspozycji gości są również rowery, kajaki, łódka czy canoe.

   Materiały prasowe

Adres:
Jackowo Dolne 11A, 07-203 Somianka

Siedlisko Leluja

Kolejnym punktem na mazowieckiej trasie "Slow Road", do którego warto pojechać, jest Siedlisko Leluja położone pośród pięknych mazowieckich lasów w pobliżu rzeki Narwi. To klimatyczne i wyjątkowe miejsce dla miłośników grzybobrania i pysznych domowych przetworów. Oprócz noclegów można oddać się również relaksującym masażom. Nie zapominamy też o dzieciach: niebanalny plac zabaw, tyrolka, plaża, oraz bezpośredni kontakt z kozami i konikami polskimi to jest to co najmłodsi goście lubią najbardziej.

   Materiały prasowe

- Organizujemy także warsztaty z serowarstwa czy przetwórstwa owoców i warzyw, a to wszystko nieco ponad godzinę drogi od Warszawy - mówi Monika Żurawska z Siedliska Leluja.
Adres:
Wielgolas 25, 07-215 Obryte

Pułtusk

Kolejnym miejscem "z ikrą" w pobliżu Warszawy jest nazywany Wenecją Mazowsza Pułtusk. Miasto znajduje się w północnej części województwa, na skraju Puszczy Białej, zaledwie 60 min. drogi od stolicy. Zabytkowa starówka zlokalizowana na wyspie wraz z XV-wiecznym zamkiem, zachwyci każdego. Można go zwiedzać, spacerując po lądzie bądź drogą wodną, pływając po jego kanałach wypożyczoną gondolą.

   Materiały prasowe

Wielka Lipa

Nieopodal Pułtuska (10 min. drogi) znajduje się kolejne ciekawe miejsce - Wielka Lipa. W karczmie serwowane są dania staropolskiej kuchni kurpiowskiej np. rejbak czy bliny. Można posłuchać tam również muzyki odtwarzanej z instrumentów sprzed II wojny światowej. - Nieodłącznym elementem spotkań przy kominku jest muzyka na żywo w wykonaniu pana Romana na "pedałówce" – opowiada właściciel Wielkiej Lipy.

  Materiały prasowe

Adres:
Lipa 40, 06-100 Pułtusk

dp03dyd

Podziel się opinią

Share

dp03dyd

dp03dyd