Trwa ładowanie...

Nietypowa akcja poszukiwawcza w Rosji. Próbują odnaleźć oznakowanego niedźwiedzia

Trwają poszukiwania niedźwiedzia polarnego, który na boku ma namalowany sprayem napis "T-34". Istnieje spora obawa, że przez nietypowy stygmat osobnik ma problem z polowaniem na zwierzynę.

Share
Nietypowa akcja poszukiwawcza w Rosji. Próbują odnaleźć oznakowanego niedźwiedzia
Źródło: Shutterstock.com
dblizlc

Sytuacja jest dziwna i niepokojąca. Wiadomo, że T-34 to nazwa radzieckiego czołgu używanego podczas II wojny światowej. Nie wiadomo jednak, czy napis widniejący na boku niedźwiedzia może odnosić się do legendarnego pojazdu wojskowego.

Sergey Kavry / Facebook
Źródło: Sergey Kavry / Facebook

Poszukiwania zwierzęcia trwają obecnie w Czukockim Okręgu Autonomicznym, na dalekim wschodzie Rosji. Nie wiadomo, dlaczego i w jakim celu niedźwiedź został w ten sposób oznakowany. I choć zdjęcie jest słabej jakości, można dostrzec na nim napis "T-34". Weterynarze obawiają się, że czarny napis może utrudnić niedźwiedziowi polowanie. Liczą oni jednak na to, że farba zmyje się, gdy zwierzę wskoczy do wody.

Rosyjskie media podejrzewają, że napis powstał w reakcji lokalnej społeczności na szybki wzrost liczby niedźwiedzi, które coraz częściej odwiedzają tereny, w których żyją ludzie. Anatolij Kocznew z Rosyjskiej Akademii Nauk sądzi, że napis wykonany jest sprayem, a jego dokładność wskazuje na to, że musiał zostać wykonany, kiedy zwierzę było pod wpływem środków uspakajających.

dblizlc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Czemu ty nie śpisz?". Leśnik nagrał "rozmowę" z niedźwiedziem

dblizlc

Podziel się opinią

Share
dblizlc
dblizlc