Trwa ładowanie...

Nietypowa akcja poszukiwawcza w Rosji. Próbują odnaleźć oznakowanego niedźwiedzia

Trwają poszukiwania niedźwiedzia polarnego, który na boku ma namalowany sprayem napis "T-34". Istnieje spora obawa, że przez nietypowy stygmat osobnik ma problem z polowaniem na zwierzynę.
Share
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądoweŹródło: Shutterstock.com
d3ci739

Sytuacja jest dziwna i niepokojąca. Wiadomo, że T-34 to nazwa radzieckiego czołgu używanego podczas II wojny światowej. Nie wiadomo jednak, czy napis widniejący na boku niedźwiedzia może odnosić się do legendarnego pojazdu wojskowego.

 Sergey Kavry / Facebook
Źródło: Sergey Kavry / Facebook

Poszukiwania zwierzęcia trwają obecnie w Czukockim Okręgu Autonomicznym, na dalekim wschodzie Rosji. Nie wiadomo, dlaczego i w jakim celu niedźwiedź został w ten sposób oznakowany. I choć zdjęcie jest słabej jakości, można dostrzec na nim napis "T-34". Weterynarze obawiają się, że czarny napis może utrudnić niedźwiedziowi polowanie. Liczą oni jednak na to, że farba zmyje się, gdy zwierzę wskoczy do wody.

d3ci739

Rosyjskie media podejrzewają, że napis powstał w reakcji lokalnej społeczności na szybki wzrost liczby niedźwiedzi, które coraz częściej odwiedzają tereny, w których żyją ludzie. Anatolij Kocznew z Rosyjskiej Akademii Nauk sądzi, że napis wykonany jest sprayem, a jego dokładność wskazuje na to, że musiał zostać wykonany, kiedy zwierzę było pod wpływem środków uspakajających.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Czemu ty nie śpisz?". Leśnik nagrał "rozmowę" z niedźwiedziem

d3ci739

Podziel się opinią

Share
d3ci739
d3ci739