Trwa ładowanie...

Leśny olbrzym pracuje jako model. Czy właśnie tak powinno wyglądać jego życie?

Ten olbrzym z całą pewnością wyróżnia się wśród "modeli". Stepan jest rosyjskim niedźwiedziem i ma 2,5 m wzrostu. Na co dzień pracuje jako model. Czy to naturalne środowisko dla dzikiego, leśnego zwierzęcia?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niektóre zdjęcia wyglądają bardzo ryzykownie
Niektóre zdjęcia wyglądają bardzo ryzykownie (instagram.com/ panteleenko_svetlana)

Ważący przeszło 300 kg drapieżnik leśny pojawia się regularnie w sesjach zdjęciowych z modelami reklamującymi bieliznę. W Rosji Stepan stał się symbolem sensualności. Kultową postacią, ikoną narodową. Za sesję w towarzystwie niedźwiedzia, jego właściciele liczą sobie ok 10 tys. rubli (ok. 600 zł).

Zdjęcia w towarzystwie Stepana przedstawiają najróżniejsze obrazy. Od tych bajkowych i fantastycznych, aż po te bardziej ryzykowne i zmysłowe. Zwierzę ma regularny harmonogram sesji filmowych i fotograficznych.

Svetlana i Yuri Panteleenko, właściciele gwiazdy rosyjskiego Instagrama twierdzą, że uratowali niedźwiedzia przed trafieniem do "małego zoo". Od tego czasu ta nieortodoksyjna rodzina mieszka w domku w lesie. Wielu jednak krytykuje ten nienaturalny układ.

Slot

- Na wolności ten niedźwiedź wędrowałby po kilometrach leśnych terenów. Żyłby aktywnie i intensywnie i nawet do głowy by mu nie przyszło, żeby występować za pieniądze w sesjach fotograficznych. Pozowanie z modelami strojów kąpielowych to nie jest naturalna czynność w pełni dorosłego, syberyjskiego niedźwiedzia brunatnego – mówiła Lisa Wathne z amerykańskiego Towarzystwa Humanitarnego w rozmowie z magazynem "Cosmopolitan".

Trenerzy niedźwiedzia twierdzą, że ich praca jest integralną częścią ratowania tych drapieżników przed globalnym ociepleniem, ale występy z udziałem jakichkolwiek stworzeń wciąż pozostają kontrowersyjne i źle postrzegane przez środowiska przyjazne zwierzętom. Poza tym świadkowie występów skarżyli się, że trenerzy używali przemocy, by zmusić niedźwiedzia do posłuszeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cyrk w Marsylii

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot