Trwa ładowanie...

Nietypowe lądowanie w ogródku. Nie od razu rozpoznali, co odpadło od samolotu

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w ogródku jednego z domów w Chicago. Przebywającego w środku mężczyznę przeraził nagły hałas. Natychmiast poprosił syna wezwanie służb ratunkowych. Jak się później okazało, w do ogródka wpadła jedna z części podchodzącego do lądowania samolotu.

Zjeżdżalnia ewakuacyjna wypadła z samolotu kilka kilometrów od lotniskaZjeżdżalnia ewakuacyjna wypadła z samolotu kilka kilometrów od lotniskaŹródło: Adobe Stock, fot: Saranya
d1kkk4i
d1kkk4i

Okoliczności incydentu

O godz. 12:15 czasu lokalnego, mieszkańcy jednego z domów niedaleko międzynarodowego lotniska O'Hare w Chicago usłyszeli wielki huk. Zostali świadkami "lądowania" zjeżdżalni ewakuacyjnej, która spadła z samolotu United Airlines Boeing 767.

Patrick Devitt, świadek zdarzenia, relacjonował stacji WLS, że jego teść i syn byli w domu w momencie incydentu. Po usłyszeniu hałasu w ogrodzie, teść Devitta wyszedł na zewnątrz i zauważył dużą rzecz, którą nie od razu zidentyfikował. Natychmiast poprosił syna o kontakt z numerem alarmowym 911.

Patrick wracał właśnie do domu z pracy i zastał na swoim podwórku niecodzienną sytuację. Bez wahania przeciągnął ślizgawkę z ogrodu do przodu domu, jednakże w wyniku tego manewru dach budynku oraz siatka w oknie kuchennym zostały uszkodzone. Devitt opisał to zdarzenie, mówiąc: Gdy zjeżdżalnia jest rozłożona, ma wymiary większe niż samochód. To bardzo duży sprzęt.

d1kkk4i

Po przylocie na lotnisko O'Hare, pracownicy obsługi technicznej odkryli, że samolot United Airlines nie posiadał zjeżdżalni na pokładzie, co zostało potwierdzone przez Federalną Agencję Lotnictwa (FAA). Linia lotnicza natychmiast skontaktowała się z FAA i podjęła współpracę w celu dokładnego zrozumienia okoliczności tego niezwykłego zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Cypr w lipcu. Wymarzona pogoda dla turystów

Departament Policji w Chicago potwierdził, że zareagował na incydent, który miał miejsce w posesji 4700 na North Chester Avenue. Jednakże ze względu na charakter zdarzenia, pytania dotyczące śledztwa zostały skierowane do FAA, głównej agencji odpowiedzialnej za prowadzenie dochodzenia.

d1kkk4i

Podobne zdarzenia z przeszłości

Warto wspomnieć, że podobny incydent miał miejsce w 2019 r., kiedy to ślizgawka odpadła z samolotu linii Delta podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku Logan w Bostonie. Wówczas również sprzęt spadł w rejon zamieszkany. Nie odnotowano wówczas żadnych obrażeń u ludzi.

Obecnie trwa dochodzenie w sprawie tego niezwykłego zdarzenia w Chicago, które wzbudziło duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców, jak i w mediach. Społeczność oczekuje na dalsze informacje od władz lotniczych w celu lepszego zrozumienia przyczyn i potencjalnych konsekwencji tego incydentu.

d1kkk4i

Źródło: cnn.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kkk4i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kkk4i