Trwa ładowanie...

Nietypowy gość spaceruje ulicami wsi. Do sieci trafiło nagranie

Podczas pandemii koronawirusa widok dzikich zwierząt spacerujących ulicami wielkich miast był na porządku dziennym. Jak widać, śmiałość pozostała z nimi na dłużej. Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak łoś spaceruje po wsiach w powiecie brzozowskim.

Na ulicach powiatu brzozowskiego widziano łosia Na ulicach powiatu brzozowskiego widziano łosia Źródło: YouTube - Łańcut Gada
d3dptgx
d3dptgx

Mieszkańcy wsi w powiecie brzozowskim (woj. podkarpackie) mają ostatnio nietypowy widok. Ulicami bowiem spaceruje łoś. Zwierzę nie boi się ludzi i pojawia się na okolicznych łąkach, drogach i poboczach. Śmiało podchodzi także blisko zabudowań.

Łoś widywany na drogach powiatu brzozowskiego

- Przechodził w okolicach szkoły, później w kierunku Brzozowa na obwodnicę, a później na kierunek sanocki czy bieszczadzki. Także ewidentnie łoś przyszedł odpocząć i złapać trochę wytchnienia - mówił w rozmowie z portalem "Polsat News" Szymon Stapiński, burmistrz Brzozowa.

Nie wiadomo dokąd zmierza łoś. Najczęściej widywany był w okolicach Przysietnicy. Ostatnio zauważono go niedaleko Zarszyna. Wielu osobom udało się sfilmować nietypowego wędrowca. W sieci krążą nagrania, na których widać, jak zwierzę dostojnym krokiem spaceruje wiejskimi drogami.

Łoś w Łańcucie

d3dptgx

Łosie szukają nowego miejsca pobytu

- Być może szuka nowego miejsca do zamieszkania, nowego biotopu. Chociaż zdecydowanie dla łosi to nie są tereny zwyczajne. Łosie preferują podmokłe miejsca, stąd takie długie nogi, przystosowane do chodzenia na podmokłych terenach i tam sobie doskonale radzi - wyjaśnia "Polsat News" Małgorzata Kaczorowska z Nadleśnictwa Brzozów.

Łosie są gatunkiem rodzimym w Polsce. Te zwierzęta często migrują, dlatego bywają widywane w nietypowych miejscach. Albo to ich wrodzona ciekawość, albo poszukiwanie nowego miejsca zamieszkania.

Warto wiedzieć czego nie robić podczas spotkania z dzikim zwierzęciem. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy się do niego zbliżać. Nie wiadomo, jak może zareagować. Nie powinniśmy również dokarmiać dzikich zwierząt.

Niezwykłe atrakcje Dolnego Śląska. "Kraina, która rozpala zmysły"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3dptgx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dptgx