Trwa ładowanie...

Niezwykłe spotkanie. "Marzenie wielu miłośników przyrody"

Nadleśnictwo Olsztyn podzieliło się w swoich mediach społecznościowych fotorelacją z ekscytującego spotkania. Zdjęcia okazałego rysia w zimowej scenerii spotkały się z samymi pochlebnymi komentarzami internautów.

Trzeba mieć nie lada szczęście, aby na własne oczy zobaczyć taki okazTrzeba mieć nie lada szczęście, aby na własne oczy zobaczyć taki okazŹródło: Adobe Stock, Facebook, fot: MALGORZATA KURIATA
d2js7dz
d2js7dz

"Zobaczyć rysia w naturalnym środowisku to marzenie wielu miłośników przyrody" - napisało Nadleśnictwo Olsztyn w swoim poście opublikowanym w środę 8 lutego br.

Robi wrażenie

Pięć zdjęć rysia na tle ośnieżonego olsztyńskiego lasu przypadło do gustu internautom. Nie kryją oni zachwytu, a komplementami obsypują nie tylko zwierzę, ale również bystre oko fotografa - pani Agnieszki Chmielewskiej.

"Gratuluję niezwykłego spotkania (mam nadzieję, że też go kiedyś doświadczę)", "Wspaniały, nawet umie pozować", "Jaki przepiękny. Moim ogromnym marzeniem jest zobaczyć ten majestat rysia", "Pięknie prezentuję się na tle białego puchu. Gratuluje wyjątkowych kadrów" - czytamy pod postem. O pozytywnym odbiorze przez internautów świadczą nie tylko komentarze, ale także pokaźna liczba polubień - prawie 650 łapek w górę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ferie w Krynicy-Zdroju. "Obłożenie jest duże"

Rysie są zwierzętami płochliwymi i skrytymi, które najczęściej po zobaczeniu człowieka, od razu uciekają. W związku z tym, tak "bliskie spotkanie" dodatkowo uwiecznione na fotografiach jest jeszcze bardziej wyjątkowe.

d2js7dz

Rysie w Polsce

Rysie są ssakami drapieżnymi, należącymi do rodziny kotowatych. To jeden z dwóch, obok żbika, dzikich gatunków kotów występujących w Polsce. Ich populacja w naszym kraju szacowana jest na zaledwie ok. 300 osobników.

Dorosły ryś może mierzyć od 100 do nawet 150 cm. Wysokość w kłębie sięga 75 cm. Samce, w odróżnieniu od osobników żeńskich i młodych, prowadzą raczej samotne życie. Rysie użytkują duże areały, które w górach sięgają od ok. 100 do 140 km kw. Co ważne, w Polsce są objęte ścisłą ochroną.

Źródło: Nadleśnictwo Olsztyn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2js7dz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2js7dz