ycipk-3tyru7

Norwegia kusi turystów. Niesamowity hotel w kształcie pierścienia za Kołem Podbiegunowym

Koło Podbiegunowe jeszcze niedawno było dostępne tylko dla nielicznych. Ostatnio zyskuje na popularności, a turyści przyjeżdżają tu nie tylko dla Wioski św. Mikołaja. Wkrótce będą mieli do dyspozycji wyjątkowy hotel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autorem projektu jest słynne biuro architektoniczne Snøhetta
Autorem projektu jest słynne biuro architektoniczne Snøhetta (www.svart.no)
ycipk-3tyru7

Norwegia z roku na rok otwiera się coraz bardziej na turystów. Robi to jednak tak umiejętnie, że przyroda wciąż jest nieskażona, a wyjątkowe atrakcje, takie jak fiordy, nie są zadeptane. Świetnym przykładem jest najnowszy projekt – hotel Svart.

Niezwykły obiekt ma powstać za Kołem Podbiegunowym. Kształtem będzie przypominać pierścień, a z jego okien będzie można podziwiać widok na lodowiec Svartisen i okoliczne górskie szczyty. Jest to idealne miejsce do podziwiania zorzy polarnej.

Autorzy projektu, słynne biuro architektoniczne Snøhetta, położyli nacisk na to, żeby obiekt jak najmniej ingerował w naturę.

ycipk-3tyru7

Hotel ma stanąć na drewnianych palach. Będą wysokie na tyle, że będzie można pod nim przepłynąć łodzią. Co więcej, Svart ma zużywać o 85 proc. mniej prądu niż standardowe, nowoczesne hotele.

www.svart.no
Podziel się

To jednak nie wszystko. Dzięki licznym ekologicznym rozwiązaniom, m.in. panelom solarnym na dachu, ma produkować więcej energii niż jej będzie potrzebował. Ogrzewanie w hotelu będzie pochodziło ze źródeł geotermalnych.

ycipk-3tyru7

Svart dostępny będzie jedynie droga wodną. W planach jest otwarcie połączenia między hotelem a najbliższym miastem - Bodø. Oczywiście pływający na trasie statek również będzie ekologiczny.

Budowa obiektu ma rozpocząć się w przyszłym roku. Otwarcie zaplanowane jest na 2021 r.

Narty w Południowym Tyrolu. Zobacz wideo!

ycipk-3tyru7
ycipk-3tyru7
ycipk-3tyru7
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3tyru7