Trwa ładowanie...

Norwegia kusi turystów. Niesamowity hotel w kształcie pierścienia za Kołem Podbiegunowym

Koło Podbiegunowe jeszcze niedawno było dostępne tylko dla nielicznych. Ostatnio zyskuje na popularności, a turyści przyjeżdżają tu nie tylko dla Wioski św. Mikołaja. Wkrótce będą mieli do dyspozycji wyjątkowy hotel.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Norwegia kusi turystów. Niesamowity hotel w kształcie pierścienia za Kołem PodbiegunowymŹródło: www.svart.no
dkkj6o8
dkkj6o8

Norwegia z roku na rok otwiera się coraz bardziej na turystów. Robi to jednak tak umiejętnie, że przyroda wciąż jest nieskażona, a wyjątkowe atrakcje, takie jak fiordy, nie są zadeptane. Świetnym przykładem jest najnowszy projekt – hotel Svart.

Niezwykły obiekt ma powstać za Kołem Podbiegunowym. Kształtem będzie przypominać pierścień, a z jego okien będzie można podziwiać widok na lodowiec Svartisen i okoliczne górskie szczyty. Jest to idealne miejsce do podziwiania zorzy polarnej.

Autorzy projektu, słynne biuro architektoniczne Snøhetta, położyli nacisk na to, żeby obiekt jak najmniej ingerował w naturę.

Hotel ma stanąć na drewnianych palach. Będą wysokie na tyle, że będzie można pod nim przepłynąć łodzią. Co więcej, Svart ma zużywać o 85 proc. mniej prądu niż standardowe, nowoczesne hotele.

www.svart.no
Źródło: www.svart.no

To jednak nie wszystko. Dzięki licznym ekologicznym rozwiązaniom, m.in. panelom solarnym na dachu, ma produkować więcej energii niż jej będzie potrzebował. Ogrzewanie w hotelu będzie pochodziło ze źródeł geotermalnych.

dkkj6o8

Svart dostępny będzie jedynie droga wodną. W planach jest otwarcie połączenia między hotelem a najbliższym miastem - Bodø. Oczywiście pływający na trasie statek również będzie ekologiczny.

Budowa obiektu ma rozpocząć się w przyszłym roku. Otwarcie zaplanowane jest na 2021 r.

Narty w Południowym Tyrolu. Zobacz wideo!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dkkj6o8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkkj6o8