Trwa ładowanie...

Nowy trend we Włoszech. Bezdomni w roli przewodników.

Włoskie miasto Bolonia może pochwalić się licznymi atrakcjami turystycznymi i pięknymi krajobrazami. Teraz do tej listy może dołączyć wycieczka z nietypowym przewodnikiem turystycznym.

Share
Nowy trend we Włoszech. Bezdomni w roli przewodników.
Źródło: flickr.com, fot: Garry Knight
d2ao6z2

Włoskie miasto Bolonia to wyjątkowe miejsce – było pierwszym, które zniosło niewolnictwo, a teraz stało się również jednym z pierwszych miejsc na świecie oferującym wycieczki z osobami bezdomnymi w roli przewodników.
Projekt nosi nazwę “Gira La Cartolina". Idea zachęca odwiedzających do odkrywania drugiej strony miasta. Wycieczki odbywają się do 1 sierpnia i zostaną wznowione we wrześniu. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie organizacji charytatywnej Piazza Grande i lokalnej Izby Handlowej.
Daniele, Samanta i Giuseppe są trzema bohaterami tej inicjatywy. Zanim stali się przewodnikami projektu zostali pozbawieni dachu na głową i pracy.

Poznaj przewodników Daniele, Samantę i Giuseppe.

Daniele to były pracownik państwowy z wykształceniem wyższym, od czterech lat mieszka w kontenerze.
Samanta została eksmitowana z domu i obecnie mieszka w tymczasowych mieszkaniach socjalnych, z dala od swoich dzieci. Jej wieloletnie doświadczenie w teatrze jest cennym atutem, gdy staje przed turystami i opowiada im o historii miasta i zabytkach.
Giuseppe to z zawodu geodeta, był kiedyś kucharzem, ale niespłacona pożyczka zmieniła bieg jego życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dziecko celebrytki regularnie podróżuje samolotami. Paulina Górska wyjaśnia, dlaczego mama nie powinna się tym chwalić:

d2ao6z2

Podziel się opinią

Share
d2ao6z2
d2ao6z2