Trwa ładowanie...

Odkrycie! Podziemny tunel w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie

Podczas prac związanych z odtwarzaniem Ogrodu Dolnego natknięto się na stary podziemny tunel biegnący w stronę Wisły. Do czego mógł służyć? Nie zgadniecie.

Odkrycie! Podziemny tunel w ogrodach Zamku Królewskiego w WarszawieŹródło: Facebook.com, fot: Zamek Królewski w Warszawie
dic9vfu
dic9vfu

Koparka wydobywa łyżką ziemię w ogrodzie. Za chwilę widzimy dół z osłoniętą kamieniami dziurą. Robotnicy udrażniają przejście. Kamera daje nura i odsłania przed nami podziemny tunel. To wszystko obserwujemy na nagraniu, które właśnie udostępniono na profilu facebookowym Zamku Królewskiego w Warszawie.

W opisie wideo czytamy, że tunel odkryty podczas prac związanych w zamkowych ogrodach jest wstępnie datowany na XIX w. i na chwilę obecną znany jego przebieg na długości ok. 100 m. I dalej: "Tunel mógł służyć jako ściek odprowadzający nieczystości z zamkowej kuchni. Teraz przeprowadziliśmy jego eksplorację, prawdopodobnie pierwszą od ponad 100 lat!".

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Więcej będzie wiadomo dopiero po zakończeniu fazy badań, jednak odkrycie zabytkowej konstrukcji już teraz jest nie lada gratką zarówno dla przedstawicieli Zamku, jak i wszelkich pasjonatów archeologicznych niespodzianek.

Obejrzyj też: Zamek Królewski widziany z drona

dic9vfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dic9vfu