Trwa ładowanie...
d1r0bl4

Odkrycie! Podziemny tunel w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie

Podczas prac związanych z odtwarzaniem Ogrodu Dolnego natknięto się na stary podziemny tunel biegnący w stronę Wisły. Do czego mógł służyć? Nie zgadniecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa tunelu jest wstępnie datowana na wiek XIX
Budowa tunelu jest wstępnie datowana na wiek XIX (Facebook.com, Fot: Zamek Królewski w Warszawie)
d1r0bl4

Koparka wydobywa łyżką ziemię w ogrodzie. Za chwilę widzimy dół z osłoniętą kamieniami dziurą. Robotnicy udrażniają przejście. Kamera daje nura i odsłania przed nami podziemny tunel. To wszystko obserwujemy na nagraniu, które właśnie udostępniono na profilu facebookowym Zamku Królewskiego w Warszawie.

W opisie wideo czytamy, że tunel odkryty podczas prac związanych w zamkowych ogrodach jest wstępnie datowany na XIX w. i na chwilę obecną znany jego przebieg na długości ok. 100 m. I dalej: "Tunel mógł służyć jako ściek odprowadzający nieczystości z zamkowej kuchni. Teraz przeprowadziliśmy jego eksplorację, prawdopodobnie pierwszą od ponad 100 lat!".

Facebook.com

Więcej będzie wiadomo dopiero po zakończeniu fazy badań, jednak odkrycie zabytkowej konstrukcji już teraz jest nie lada gratką zarówno dla przedstawicieli Zamku, jak i wszelkich pasjonatów archeologicznych niespodzianek.

Obejrzyj też: Zamek Królewski widziany z drona

d1r0bl4

Podziel się opinią

Share

d1r0bl4

d1r0bl4