Trwa ładowanie...
d199fyb

Okazja dnia: Grecka wyspa Tasos za 1399 zł

A jakby tak, zamiast siedzieć w deszczowej Polsce, uciec do Grecji? Po sezonie wyspy na Morzu Egejskim kuszą cenami. Tygodniowy pobyt na szmaragdowej piękności Tasos z przelotami w opcji last minute to idealne remedium na polską jesień, która w tym roku przyszła zdecydowanie za wcześnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyspa Tasos leży na Morzu Egejskim i uznawana jest za jego "zielony diament"
Wyspa Tasos leży na Morzu Egejskim i uznawana jest za jego "zielony diament" (Shutterstock.com, Fot: melis)
d199fyb

Dzisiejsza propozycja to coś dla tych, którzy nie umieją podejmować spontaniczne decyzje. Wylot jest bowiem 25 września z Katowic (możliwa także Warszawa w nieco wyższej cenie). W atrakcyjnej cenie 1399 zł* mamy tygodniowy pobyt z wyżywieniem na jednej z najlepszej do wypoczynku wyspie Tasos, zlokalizowanej na północy Morza Egejskiego i uważanej za jego "zielony diament".

   Shutterstock.com

Szmaragdowa piękność zachęca nie tylko malowniczymi zatokami z pięknymi i czystymi plażami (na czele z Saliarą, ze względu na olśniewającą biel piasku nazywaną również marmurową). A także takimi skarbami przyrody jak laguna Giola, która jest naturalnym "basenem" wyrzeźbionym w przybrzeżnych skałach. Woda jest tu cieplejsza niż w morzu, więc pływanie w zbiorniku sprawia ogromną przyjemność. Mimo wyjątkowego piękna miejsce wciąż nie jest zbyt znane wśród turystów, więc nie spotkamy tu męczących tłumów.

   Shutterstock.com

Tasos kusi również atrakcjami. W trakcie pobytu koniecznie trzeba zobaczyć Limenas – stolicę, która zachwyca klimatycznymi, wąskimi uliczkami, promenadą i licznymi tawernami. Nie można ominąć również klasztoru Moni Archangelou (Archanioła Michała), w którym przechowywana jest wyjątkowa relikwia – gwóźdź, którym – według wierzeń – miała być przybita do krzyża prawa ręka Jezusa.

   Shutterstock.com

Pod klasztorem zaś można odwiedzić jaskienię obmywaną przez wody, które – jak twierdzą mieszkańcy wyspy – ma właściwości uzdrawiające. Sprawdzicie? Temperatury zachęcają – w trakcie pobytu możecie spodziewać się nawet 28 st. C.

  • Oferta ważna w dniu publikacji artykułu, 21 września 2017 r.

    Zobacz dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje

d199fyb

Podziel się opinią

Share

d199fyb

d199fyb