Trwa ładowanie...

Opłata za wjazd do Wenecji. Zwrot akcji w kwestii kontrowersyjnego pomysłu

Władze Wenecji już przed pandemią zapowiadały wprowadzenie środków mających na celu ograniczenie liczby turystów w mieście. Od 1 czerwca turyści mieli płacić nawet 46 zł za wjazd do Wenecji. Co się zmieniło?

W wakacje nie trzeba będzie płacić za wjazd do Wenecji W wakacje nie trzeba będzie płacić za wjazd do Wenecji Źródło: Adobe Stock
d4jf8ht
d4jf8ht

Weneckie władze zapowiadały, że opłata za wjazd do miasta będzie obowiązywać od 1 czerwca. Rada miejska przegłosowała jednak kolejne opóźnienie w związku z wprowadzeniem zapowiadanego podatku. Zgodnie z nowymi ustaleniami turyści mają płacić dopiero od 16 stycznia 2023 r.

Nawet 46 zł za wjazd do Wenecji

Do uiszczenia opłaty za wjazd do Wenecji zobligowani będą wyłącznie turyści, którzy nie zamierzają korzystać z bazy noclegowej miasta. Jednodniowi przyjezdni zapłacą za wstęp do Wenecji od 3 (ok. 13 zł) do 10 euro (ok. 46 zł), w zależności od obłożenia, pory dnia oraz miesiąca. Im więcej ludzi, tym drożej.

Burmistrz Wenecji Luigi Burgarno pisał na swoim Twitterze, że wprowadzenie opłaty jest właściwym posunięciem dla bardziej zrównoważonego zarządzania lokalną turystyką. Władze chcą przeciwdziałać nadmiernej liczbie turystów w mieście. Przyjezdni będą zobowiązani do rezerwacji wejścia za pośrednictwem aplikacji.

d4jf8ht

Zakaz wpływania statków wycieczkowych do Wenecji

Wenecja już w 2021 r. zakazała wpływania do miasta statkom wycieczkowym przekraczającym 25 ton. Choć nadal jest to kierunek rejsowy, to duże statki zawijają do Marghera, portu oddalonego o siedem mil od Wenecji.

Sztuka podróżowania - DS7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4jf8ht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jf8ht

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj