Trwa ładowanie...
d4d0ggj

Park Narodowy Souss-Massa

Największe atrakcje
Park Narodowy Souss-Massa
Kraj
Region
Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Turyści, którzy odwiedzają Maroko i kochają przyrodę, powinni wybrać się do Parku Narodowego Souss-Massa. Podróż z Agadiru do tego rezerwatu trwa mniej więcej godzinę.

Park Narodowy Souss-Massa - lokalizacja

Park Narodowy Souss-Massa (Parc National de Souss-Massa) swoją nazwę zawdzięcza regionowi, w którym się znajduje. Park Narodowy Souss-Massa położony jest we wschodniej części regionu Souss-Massa, tuż przy brzegu Oceanu Atlantyckiego. Północną granicą Parku Narodowego Souss-Massa jest ujście rzeki Souss.

Park Narodowy Souss-Massa znajduje się pomiędzy Agadirem, który jest stolicą regionu Souss-Massa, a 20-tysięczną miejscowością Sid Ifni. Z Agadiru do Parku Narodowego w Souss-Massa można dojechać samochodem w mniej niż godzinę, gdyż odległość rezerwatu od tego miasta wynosi 45-50 kilometrów, w zależności od wybranej trasy.

Park Narodowy Souss-Massa - atrakcje

Powierzchnia Parku Narodowego Souss-Massa wynosi prawie 34 tysiące hektarów. To wystarczająco dużo, aby móc zaoferować turystom różne formy zwiedzania. Dlatego osoby, które odwiedzają ten rezerwat, mogą się zdecydować na trekking po Parku Narodowym Souss-Massa, mając do wyboru kilka tras różniących się długością i stopniem trudności.

Oferta Parku Narodowego Souss-Massa zawiera także możliwość odbycia tzw. nature tour, czyli wycieczki, w której akcent położony jest na podziwianie miejscowej przyrody. Niemniej w planie tej wycieczki po Parc National de Souss-Massa znajduje się też robienie zakupów na targu w miejscowości Tiznit, która słynie w całej Afryce ze swoich wyrobów rzemieślniczych.

Park Narodowy Souss-Massa - zwiedzanie

Na obszarze Parku Narodowego Souss-Massa znajduje się siedem berberyjskich wiosek, do których zaliczają się m.in. Sidi Rabat, Sidi Wassay czy Sidi Bolfdail. Co ciekawe, każda z wiosek Parku Narodowego Souss-Massa posiada swoją odrębną tradycję i kulturę, a także swój własny targ (souk), inną metodę pieczenia chleba, a nawet obchodzenia wesel.

Park Narodowy Souss-Massa - noclegi

Turyści, którzy chcieliby się zatrzymać na noc w jednej z wiosek Parku Narodowego Souss-Massa, mają taką możliwość dzięki istniejącym tam hotelom i berberyjskim namiotom. Zwiedzający, którzy chcą bardziej dogłębnie poznać zwyczaje Berberów, mogą też wynająć pokój w typowej dla danej miejscowości chatce.

Park Narodowy Souss-Massa – zwierzęta

Najważniejszą misją Parku Narodowego Souss-Massa jest ochrona trzech spośród czterech marokańskich kolonii ibisa grzywiastego. Łącznie z pobliskim siedliskiem w okolicach miasteczka Tamri, rezerwat w Souss-Massa tworzy przystań dla prawie całej populacji tego gatunku. Turyści, którzy będąc w Parku Narodowym Souss-Massa zechcą zobaczyć te ptaki, powinni wiedzieć, że ibisy grzywiaste swoje gniazda budują na przybrzeżnych klifach.

Poza tym, w Parku Narodowym Souss-Massa można też spotkać marmurkę, czyli kaczkę jarzębatą, która na całym świecie uchodzi za gatunek zagrożony wyginięciem. Park Narodowy Souss-Massa jest także rezerwatem dla oryksów szablonogich i różnych gatunków gazeli.

Park Narodowy Souss-Massa
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 7h (+1h jazdy autem), jazda samochodem: 43 h

Strefa czasowa

UTC±00:00

Orientacyjna odległość

4350 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d0ggj
d4d0ggj
d4d0ggj