Trwa ładowanie...

Po ulicach Bukowiny Tatrzańskiej biega niedźwiedź. I nie jest to mały misio

Wracasz spokojnie wieczorową porą do domu, a tu nagle na ulicę wyskakuje zwierz. I to nie jakiś tam jeżyk, czy lisek - te urocze stworzenia czasami spacerują przy drodze i czujnym trzeba być zawsze, ale spotkanie ich na trasie to dość powszechny obrazek. Tym razem dostrzegasz pokaźnych rozmiarów niedźwiedzia i ten widok wart jest uwiecznienia. Nie tylko w celach pamiątkowych, ale żeby ostrzec okolicznych mieszkańców.

Share
Po ulicach Bukowiny Tatrzańskiej biega niedźwiedź. I nie jest to mały misioŹródło: Facebook.com
d2wfkiw

O niecodziennym spotkaniu poinformował Tygodnik Podhalański. Jeden z kierowców, jadąc przez Bukowinę Tatrzańską, spotkał dużego misia. A właściwie było to tak, że niedźwiedź niemalże wpadł na jego samochód. Zwierzę wbiegło przed maskę i gnało środkiem ulicy przed samochodem pana Mariusza. Sytuacja miała miejsce późnym wieczorem. "(…)Przed 23 takiego misia można spotkać w Bukowinie Dolnej (obok Gminy). Tak więc uważajcie (…)" – ostrzegał autor filmu.

Niedźwiedzie są silne i dostojne i jak informuje portalgorski.pl, królują wśród tatrzańskiej fauny. Dorosły osobnik płci żeńskiej może ważyć od 95 do 205 kg, a samiec osiąga wagę nawet do 390 kg. Nasze misie żyją średnio 25 – 30 lat. Warto zauważyć, że choć potężne, przemieszczają się cicho i lekko, a w biegu mogą osiągnąć prędkość nawet 60 km/h.

d2wfkiw

Portalgorski.pl podaje, że: "Do ataków na ludzi dochodzi niezmiernie rzadko, przy czym są one najczęściej pozorowane. Podczas ostatnich stu lat zanotowano dziesięć przypadków poranienia ludzi przez niedźwiedzie w Tatrach Polskich i na Podtatrzu."

Zobacz też: Poznajcie Norę, misia polarnego, którego odrzuciła matka

Nie pozwól, żeby utrzymanie Twojego pupila kosztowało za dużo! Skorzystaj z promocji na ZOOplus kody rabatowe.

d2wfkiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wfkiw