Trwa ładowanie...
ycipk-2xi9uw

Pobiła rekord świata w maratonie. O następny sukces powalczy w Nowym Jorku

Ma 70 lat i właśnie ustanowiła nowy rekord świata, biorąc udział w październikowym Bank of America Chicago Marathon. 42 km przebiegła w 3 godz. 27 min. i 50 sek. – o 8 min. wcześniej od poprzedniej rekordzistki. Od 35 lat biega. A wszystko zaczęło się od tego, że chciała trochę schudnąć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hobby Jeannie Rice trwa już 35 lat
Hobby Jeannie Rice trwa już 35 lat (Bank of America Chicago Marathon)
ycipk-2xi9uw

Jeannie Rice, pochodzi z Mentor w Ohio położonego na wschód od Cleveland. Na co dzień pracuje jako pośredniczka w handlu nieruchomościami, a po godzinach nakłada buty i biega.

W rozmowie z Runner's World mówi, że nie czuje się na 70 lat. – Szkoda, że ta liczba jest w mojej metryce, wolałabym, żeby to było 50. Niestety liczę się z tym, że wkrótce nadejdzie czas, kiedy nie będę mogła już biegać. Jednak póki ciało nie odmawia posłuszeństwa, chcę robić to dalej – mówi biegaczka.

ycipk-2xi9uw

Tym bardziej, że w tej dyscyplinie osiąga sukcesy. Maraton w Chicago był jej 116 na koncie. Jest najlepsza w swojej kategorii wiekowej, a o następny sukces powalczy w Nowym Jorku za niecałe trzy tygodnie, za rok pobiegnie w maratonie w Berlinie.

W Chicago udało jej się pobić rekord świata w swojej kategorii wiekowej o ok. 8 min. Poprzednia rekordzistka to Helga Miketta z Niemiec, której udało się osiągnąć czas 3 godzin 35 min. i 29 sek.

Bank of America Chicago Marathon
Podziel się

Jeannie urodziła się w Korei, do USA przyjechała w wieku 19 lat. Po wakacjach w rodzinnych stronach, przytyła, zaczęła więc biegać, aby odzyskać szczupłą sylwetkę. Kilogramy szybko zniknęły, a pasja została na kolejne 35 lat.

ycipk-2xi9uw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Chicago - tajemnice Wietrznego Miasta

ycipk-2xi9uw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2xi9uw

ycipk-2xi9uw
ycipk-2xi9uw