Trwa ładowanie...
douvi81

Pociąg widmo. Codziennie jeździ bez pasażerów

Jest taki pociąg, który każdego dnia kursuje między Radomiem a Kielcami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nie ma w nim żadnych pasażerów. Pusta maszyna dziennie pokonuje w ten sposób 170 km. PKP tłumaczy, że "to jedyne dobre rozwiązanie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Utrudnienia w realizowaniu prac budowlanych mogą potrwać do przyszłego roku
Utrudnienia w realizowaniu prac budowlanych mogą potrwać do przyszłego roku (Shutterstock.com)
douvi81

Tajemniczy pociąg trasę między Kielcami a Radomiem pokonuje dwa razy dziennie. I dwa razy bez pasażerów. "Nie było innego wyjścia" – tłumaczy PKP Intercity w rozmowie z TVN24. Katarzyna Grzduk, rzeczniczka PKP Intercity wyjaśniła, że dwa przejazdy służbowe między Radomiem a Kielcami są konieczne, ponieważ w Radomiu nie ma możliwości przygotowania pociągu do podróży.

Pełna trasa pociągu rozciąga się między Wrocławiem a Radomiem. W tym drugim mieście kończy swój przejazd, a następnie skład wraca do Kielc, przez który przejeżdżał godzinę wcześniej. Tam jest sprzątany i przygotowywany do dalszej drogi. Po tych zabiegach znów wraca do Radomia, by zabrać z niego pasażerów. "Bezludny" pociąg pokonuje zatem 170 km dziennie.

douvi81

PKP tłumaczy się tym, że obecna sytuacja jest jedynie tymczasowym rozwiązaniem, a pociągi docelowo mają kończyć swój kurs w Warszawie. Problemem jest przeciągający się remont na trasie przez Dęblin do Warszawy. Sytuacja dotyczy wielu innych tras w całym kraju. Wykonawcy remontów niewłaściwie przeliczyli swoje oferty i nie mają wystarczających funduszy, aby kontynuować pracę.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 300 km/h pociągiem w Polsce za kilka lat. Ich pomysł podoba się Elonowi Muskowi

douvi81

Podziel się opinią

Share
douvi81
douvi81