Trwa ładowanie...

Pociągi retro wyjadą na tory. Pierwsze przejazdy już w kwietniu

W Małopolsce i na Pomorzu już niebawem będzie można poczuć klimat kolejowych podróży sprzed lat. Na tamtejsze tory wyjadą zabytkowe pociągi. W niektórych składach już teraz wszystkie miejsca są zarezerwowane.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Pociągi retro wyjadą na tory. Pierwsze przejazdy już w kwietniuŹródło: Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
d1xorbn

Małopolska

Po raz kolejny Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, we współpracy ze Skansenem Taboru Kolejowego w Chabówce, zabierze turystów w retro-podróż. Inauguracyjny przejazd zaplanowano na 13 kwietnia na trasie Chabówka-Kasina Wielka-Mszana Dolna, stanowiącej odcinek dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Uznawany jest za jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych w Europie.

Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
Źródło: Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce

W kolejnych miesiącach parowozy zawitają m.in. do takich miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Andrychów, Tarnów, Żywiec czy Zakopane. Ostatni kurs zaplanowano na 9 grudnia. Szczegółowe programy przejazdów, cennik oraz rezerwacje miejsc są dostępne na stronie kolejegalicyjskie.pl.

d1xorbn

Pomorze

Zabytkowymi pociągami pojadą też mieszkańcy Trójmiasta i Kaszub. Jednak w odróżnieniu od Małopolski, przejazdy będą dostępne tylko przez kilka dni – od 13 do 16 kwietnia. Organizatorem jest Turystyka Kolejowa turkol.pl. Składy będą ciągnięte przez zabytkowe lokomotywy parowe z wolsztyńskiej parowozowni o nazwach: Keja, Klif, Foka czy Łebsko.

turkol.pl
Źródło: turkol.pl

Skład Keja pojedzie z Gdańska przez Wrzeszcz i Sopot do Gdyni. Klifem dojedziemy z Gdyni Głównej do Chyloni. Foka zabierze pasażerów z Gdyni do Helu. Borsuk i Wieżyca ruszą w trasę z Gdyni do Kościerzyny. Natomiast Łebsko uda się z Gdyni do Łeby, zatrzymując się po drodze w Lęborku.

Chętni na przejażdżkę pociągiem retro muszą się spieszyć z rezerwacją biletów. Na część składów wyprzedane zostały już wszystkie miejsca. Ceny wahają się między 39 a 129 zł za bilet normalny. Dostępne są ulgi dla dzieci do 4. roku życia, uczniów i studentów. Więcej informacji na stronie turkol.pl.

Zobacz też: Polacy pokochali kolej

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1xorbn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xorbn