Trwa ładowanie...

Pociągiem z Polski nad Morze Czarne. Koleje Ukraińskie uruchomiają połączenie z Przemyśla

Do niedawna mało kto w Polsce przewidywałby, że podróż koleją nad Morze Czarne będzie znów możliwa. Okazuje się, że takie połączenie po kilkunastu latach przerwy będzie znów funkcjonować. Od grudnia br. pojedziemy z Przemyśla do Odessy.

Pociągiem z Polski nad Morze Czarne. Koleje Ukraińskie uruchomiają połączenie z PrzemyślaŹródło: Shutterstock.com
d25h845
d25h845

O wznowieniu historycznego połączenia poinformował na twitterze Jewhen Krawcow, który pełni funkcję prezesa Ukrzaliznyci (UZ), czyli Kolei Ukraińskich. Pierwszy skład ruszy w trasę z Odessy 10 grudnia o godz. 18:26 czasu miejscowego - w dniu, gdy w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów u naszych wschodnich sąsiadów. Z kolei pierwszy pociąg z Przemyśla odjedzie 11 grudnia, a jego przyjazd do Odessy zaplanowano wstępnie na 11:15. Szczegóły są wciąż uzgadniane z PKP PLK.

– Pociąg będzie kursował codziennie, zatrzyma się we Lwowie, Tarnopolu, Chmielnickim, Żmernikach, Wapniarce, a także na innych stacjach – przekazał na portalu społecznościowym Krawcow.

Odessa, Ukraina / Shutterstock.com
Źródło: Odessa, Ukraina / Shutterstock.com

Wszystko wskazuje na to, że połączenie będzie realizowane pojazdami Hyundai Rotem (na głównym zdjęciu), które aktualnie łączą Przemyśl ze Lwowem i Kijowem. Dwa pociągi dziennie kursują odmiennymi trasami przez Tarnopol i Winnicę, lub przez Korosteń. Od momentu wejścia w życie w czerwcu br. ruchu bezwizowego między UE a Ukrainą, cieszą się dużą frekwencją.

Zobacz też: Przewozy Regionalne kupują nowe pociągi. Nareszcie

d25h845
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25h845