WP

Pojechali na miesiąc miodowy na Malediwy. Oboje utonęli podczas nurkowania

Urzędnicy na Malediwach poinformowali, że podnoszą bezpieczeństwo w największych ośrodkach wypoczynkowych tego kraju. W ciągu jednego tygodnia utonęło 5 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filipińczycy wybrali się na miesiąc miodowy na Malediwy. Oboje utonęli
Filipińczycy wybrali się na miesiąc miodowy na Malediwy. Oboje utonęli (Youtube.com)
WP

Co roku ok. 1,4 mln podróżnych odwiedza rajski archipelag Malediwów. Najnowsze dane statystyczne mówią, że w 2018 roku podczas wakacji w tym kraju utonęło 31 osób.

W styczniu br. doszło do kolejnych tragedii. W ciągu jednego tygodnia wody Oceanu Indyjskiego pochłonęły 5 turystów, w tym 13 stycznia parę, która wybrała się na miesiąc miodowy. Filipińczyk zaczął się topić, a na ratunek ruszyła jego świeżo upieczona żona. "Niestety, oboje zginęli. Ich ciała zostały wyłowione i repatriowane do ojczyzny" - poinformowali urzędnicy.

Wśród ofiar znalazła się również 84-letnia Czeszka oraz 66-letnia Koreanka. Obie zginęły podczas nurkowania. Ostatnią z ofiar była Rosjanka, która utonęła na wycieczce nurkowej. Natomiast pakistański turysta otarł się o śmierć, ale w ostatniej chwili udało go się uratować.

WP

Okazało się, że do śmierci tych osób przyczyniły się silne prądy, wywołane monsunem z północnego wschodu. Ministerstwo Turystyki Malediwów postanowiło wprowadzić bezpieczne strefy pływania i nurkowania w największych kurortach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP