Trwa ładowanie...

Polacy najchętniej nocują w kwaterach. Wyniki za pierwsze półrocze 2017 r.

W pierwszym półroczu 2017 r. Polacy najczęściej na nocleg wybierali kwatery i pokoje - wynika z raportu portalu Nocowanie.pl. Najbardziej popularne było województwo pomorskie.

Polacy najchętniej nocują w kwaterach. Wyniki za pierwsze półrocze 2017 r.Źródło: Shutterstock.com, fot: Pawel Kazmierczak
d2qhgt4
d2qhgt4

W pierwszym półroczu 2017 r. w porównaniu do 2016, serwis Nocowanie.pl zanotował wzrost ogólnej liczby turystów korzystających z noclegów. Wzrost imponujący, bo liczba zapytań o noclegi przekroczyła 90 proc.

Turyści

W pierwszych sześciu miesiącach 2017 r. średnia liczba unikalnych użytkowników wyniosła ponad 1,6 mln. W analogicznym okresie roku poprzedniego liczba kształtowała się na poziomie 1,3 mln.

Zobacz, jak wyglądały wakacje w PRL-u.

Zdecydowany wzrost zainteresowania ofertą noclegową widać od pierwszego weekendu majowego, kiedy Polacy zaczynając od majówki, myśli kierują w stronę wakacyjnych urlopów. Wtedy liczba użytkowników wyniosła ponad 1,8 mln. W pierwszym półroczu najlepiej było jednak w czerwcu. Aż 2,6 mln internautów szukało noclegów w serwisie.

d2qhgt4

Co i gdzie?

Największe zainteresowanie wśród obiektów noclegowych w 2017 r. miały kolejno: kwatery i pokoje (45 proc.), apartamenty (15 proc.), domki (14 proc.) i pensjonaty (11 proc.), następnie wille (4 proc.), hostele (3 proc.), agroturystyka (3 proc.), ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe (3 proc.) oraz hotele (2 proc.).

nocowanie.pl
Źródło: nocowanie.pl

Od stycznia do czerwca 2017 r. największą popularnością turystów cieszyło się województwo pomorskie. Najrzadziej turyści odwiedzali łódzkie, lubuskie i opolskie. W poprzednim roku lista wyglądała bardzo podobnie, jedynie województwo warmińsko - mazurskie wyprzedziło wtedy Mazowsze.

d2qhgt4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qhgt4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj