Trwa ładowanie...

Połączenia lotnicze z Polski. Kiedy zostaną przywrócone?

Wielu Polaków z niecierpliwością oczekuje na informację dotyczącą przywrócenia lotów. Najwięcej w tym temacie mówi się odnośnie połączeń krajowych oraz do najważniejszych państw Unii Europejskiej. Co z lotami międzykontynentalnymi?

Połączenia lotnicze z Polski. Kiedy zostaną przywrócone?Źródło: Getty Images
d2et61g
d2et61g

Przywracanie połączeń lotniczych w Polsce podzielono na trzy etapy, co zapowiedział w drugiej połowie maja wiceminister infrastruktury, Marcin Horała. W pierwszej kolejności zostaną uruchomione loty krajowe – będzie miało to miejsce 1 czerwca. Kolejne fazy mają dotyczyć połączeń europejskich i międzykontynentalnych, ale tylko tam, gdzie sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest pod kontrolą.

Loty do innych krajów – kiedy będą możliwe?

Rzecznik rządu, Piotr Müller, przekazał w środę, 27 maja w paśmie "Poranek Siódma-Dziewiąta", że powrotu połączeń lotniczych do wybranych krajów Unii Europejskiej należy się spodziewać latem br.

- W tej chwili trwają rozmowy w ramach UE, aby faktycznie stopniowo loty przywracać. Terminarza jeszcze nie ma, natomiast myślę, że można się spodziewać, że w wakacje te loty do najważniejszych państw Unii Europejskiej będą przywrócone – poinformował Piotr Müller.

d2et61g

Jak wyjaśnia "PAP", rzecznik rządu dopytany, kiedy może zostać zniesiony obowiązek kwarantanny po powrocie z zagranicy, powiedział jedynie, że nie jest w stanie tego powiedzieć.

- Sytuacja jest bardzo zróżnicowana. Jeśli byśmy popatrzyli dwa miesiące wstecz - sytuacja na przełomie marca i kwietnia była inna niż teraz, za dwa miesiące też będzie zupełnie inna - dodał.

Linie lotnicze ogłaszają uruchomienie połączeń

Mimo braku konkretnych informacji ze strony rządów wielu państw, dotyczących otwarcia połączeń międzynarodowych, przewoźnicy ogłaszają wznowienie tras. Większość linii zapowiedziało, że ich samoloty będą latać od połowy czerwca lub 1 lipca. Optymistyczny wariat zakłada, że właśnie od 15 czerwca będzie można polecieć z Polski za granicę.

d2et61g

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kiedy zostaną otwarte granice? Ostrożna odpowiedź Łukasza Szumowskiego

d2et61g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2et61g