Trwa ładowanie...

Polki zaatakowane przez małpy w Tajlandii. "Wyglądało to naprawdę strasznie"

Turyści dokarmiający małpy w Tajlandii to codzienność, ale także problem. Zwierzęta tak przyzwyczaiły się do tego, że dostają jedzenie, że gdy go nie ma, to stają się agresywne. Przekonały się o tym polskie podróżniczki.

Małpy jedzą i piją wszystko, co dostaną lub ukradnąMałpy jedzą i piją wszystko, co dostaną lub ukradnąŹródło: Adobe Stock
d4a73ke
d4a73ke

Aleksandra Najda, polska blogerka, która mieszka w Indonezji, ale podróżuje po całym świecie, udostępniła w mediach społecznościowych wiadomość, którą przesłała jej Ola prowadząca konto na Instagramie o nazwie taniotolecim.

Agresywne "słodkie małpki"

Obydwie zostały zaatakowane przez małpy w tym samym miejscu w Tajlandii. Najdę spotkało to pięć lat temu. Niestety ten problem od lat się nasila, a winą obarcza się lokalnych mieszkańców sprzedających przekąski dla zwierząt i turystów, którzy je dokarmiają. Dają zwierzętom nie tylko owoce czy słodycze, ale także wodę i napoje gazowane.

"Małpy stają się agresywne, jeśli nie dostają przekąsek" - napisała influencerka. - "Nie byłoby tak, gdyby nie znały ich smaku. Pomyślcie o tym, jeśli kiedyś będziecie mieli ochotę nakarmić słodkie małpki".

d4a73ke

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". "Co ludzie powiedzą?" To różni Polaków i Australijczyków.

Druga Ola ma dużo świeższe wspomnienia, bo małpa zaatakowała ją kilka tygodni temu. "Małpa wyrwała mi wodę. Zanim zrozumiałam, co się dzieje, to lekko przytrzymałam butelkę. Małpa już z wodą się cofnęła. Zobaczyła, że prawie nic nie ma w butelce i się na mnie rzuciła" - wspomina w wiadomości wysłanej do Najdy. - "Skończyło się na kilkunastu wizytach w szpitalu i 13 szwach łącznie w trzech miejscach".

Źródło: Instagram
Aleksandra Najda udostępniła w relacji wiadomość, jaką dostała od Oli z taniotolecim

Podróżniczka opisuje, że z miejsca zdarzenia zabrała ją karetka, bo straciła dużo krwi. "Wyglądało to naprawdę strasznie" - dodaje.

d4a73ke

W sieci można znaleźć mnóstwo nagrań, na których widać, jak turyści karmią małpy w Tajlandii. Niestety często nie zdają sobie sprawy, jaką krzywdę im robią.

"Mam nadzieję, że kiedyś ludzie zmądrzeją, a do tej pory jak najmniej osób skończy jak ja" - dodaje Ola. - "Mam tylko rękę poharataną, a mogła to być szyja czy twarz".

Podróżniczka dodała także w innym stories, że cieszy się, że przed wyjazdem wykupiła ubezpieczenie. "To absolutny must have w podróży (...). Małe pieniądze, a mogą zaoszczędzić wam zrujnowanego życia przez spłatę zadłużenia na leczenie" - napisała Ola.

Źródło: vuk8691, Getty Images
Małpy piją nawet Pepsi

Oszalały na punkcie jedzenia

Warto przypomnieć, że małpy prawdziwą tragedię przeżywały, gdy w trakcie pandemii koronawirusa zabrakło turystów w Tajlandii. Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak setki wygłodniałych małp biją się o pożywienie. Mieszkańcy nigdy nie widzieli, żeby były aż tak agresywne.

Sasaluk Rattanacha, któremu udało się uchwycić tę nietypową sytuację, tłumaczył, że w regionie jest zwykle bardzo dużo turystów, którzy karmią małpy. "Małpy oszalały na punkcie jedzenia. Zachowywały się jak dzikie psy" - pisał pod postem na Facebooku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4a73ke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a73ke

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj