Trwa ładowanie...

POLREGIO - roczny rozkład 2017/2018

Trwa kompleksowa wymiana taboru kolejowego na terenie woj. wielkopolskiego. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy, 10 grudnia na tory wyjechały nowe i zmodernizowane pociągi Przewozów Regionalnych, właściciela marki konsumenckiej POLREGIO. Dzięki inwestycjom spółki wszystkie połączenia kolejowe w regionie będą obsługiwane nowoczesnym taborem, wyposażonym w udogodnienia dla pasażerów korzystających z gniazdek, wi-fi, pełnej informacji pasażerskiej i eleganckich toalet.

POLREGIO - roczny rozkład 2017/2018Źródło: Wizualizacja wnętrza pojazdu EZT ED78 31 WE / POLREGIO
d6okip5
d6okip5

Nowe pociągi wyprodukowane w nowosądeckiej fabryce Newag, to czteroczłownowe Impulsy w barwach POLREGIO, posiadające 190 wygodnych, ergonomicznych miejsc siedzących, miejsca na rowery, strefę dla dzieci, gniazdka, klimatyzację i szereg udogodnień, spełniających najbardziej wygórowane oczekiwania pasażerów. Elektryczne Zespoły Trakcyjne typu 31WE z rodziny Impuls to jedne z najnowocześniejszych pojazdów szynowych produkowanych w Polsce, osiągające prędkość 160 km/h. Są to pojazdy niskopodłogowe z jednoprzestrzennym wnętrzem, wyposażonym także w pełny monitoring i systemy bezpieczeństwa. Od 10 grudnia 2017 r. na trasie Poznań Gł. – Krzyż trzy fabrycznie nowe pociągi obsługują pasażerów dojeżdżających do szkoły i pracy w godzinach szczytu. – Warto nadmienić, że rozkład jazdy już trwa i wyjechaliśmy zgodnie z planem – informuje POLREGIO.

Rozkład jazdy pociągów regionalnych jest tworzony zgodnie z zamówieniem samorządu wojewódzkiego. Projektując siatkę połączeń i ustalając częstotliwość kursowania pociągów, organizator przewozów bierze pod uwagę możliwości finansowe, opinie i sugestie mieszkańców regionu oraz uwarunkowania techniczne i organizacyjne. Jako przewoźnik wspólnie z samorządem największy przewoźnik pasażerski dąży do stworzenia rozkładu jazdy, który w możliwie największym stopniu zaspokaja potrzeby lokalnej społeczności.

W związku z koniecznością dostosowania godzin kursowania pociągów regionalnych do trwających inwestycji na liniach oraz kolejowego ruchu pasażerskiego, 10 grudnia zmieniły się godziny kursowania pociągów w rozkładzie jazdy. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zmianami na trasach.

POLREGIO
Źródło: POLREGIO

Zestawienia relacji międzywojewódzkich POLREGIO

Do Łodzi

Od grudnia pasażerowie kursujący z przejazdów na trasie łódzkiej korzystają tylko z pociągów po modernizacji: EN57 AL i EN57 Alc. Na trasie Poznań – Ostrów Wlkp. Mieszkańcy m.in. Kórnika, Środy Wlkp., Sulęcinka, Solca, Jarocina, Pleszewa, Ostrowa Wlkp. codziennie kursują ogrzewanymi, wygodnymi, wyposażonymi w dostęp do energii elektrycznej dla pasażerów pociągami POLREGIO.

d6okip5

W góry
Poznań – Wrocław - Szklarska Poręba /Międzylesie
Popularne, zmodernizowane składy wagonowe z Poznania zapewniają możliwość podróży np. do urokliwego Międzylesia na południu województwa dolnośląskiego. Komfortowe, codzienne połączenie "Wilczką" do Kotliny Kłodzkiej w cenie biletu normalnego kosztuje 35,40 zł! Składy wagonowe "Kamieńczyk" mają dostępną usługę cafeREGIO.

Nad morze
Poznań – Świnoujście/Kołobrzeg
Pociągi POLREGIO z Poznania zabierają pasażerów w podróż nad morze (Szczecin, Międzyzdroje) pojazdami typu Impuls i EN57 AL i Alc – to flota pociągów wyposażonych w nowoczesne udogodnienia, które sprawiają że dłuższa podróż, to czas odpoczynku. Podróż z POLREGIO to gwarancja najniższej ceny i wysokiego komfortu jazdy.

W lubuskie, kujawsko-pomorskie
POLREGIO zapewnia wygodne, tanie połączenia z ośrodkami sąsiadujących regionów, dzięki czemu z Poznania można bezpośrednio dojechać do Zielonej Góry, Nowej Soli, Gorzowa Wielkopolskiego, Kostrzyna, Inowrocławia, Bydgoszczy, Torunia oraz wszystkich przystanków i stacji na wymienionych trasach.

POLREGIO
Źródło: POLREGIO

Mapa sieci połączeń POLREGIO z woj. wielkopolskiego

Oddział Wielkopolski uruchamia średnio na dobę 174 pociągi REGIO. Na terenie województwa wielkopolskiego kursuje aż 247 pociągów Przewozów Regionalnych łączących region z sąsiednimi województwami. Aktualnie Oddział Wielkopolski obsługuje 351 tras kolejowych i ma ok. 65 proc. udziału w rynku kolejowym w województwie.

d6okip5

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1600 naszych pociągów. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30 proc.

Źródło: POLREGIO

Zobacz też: Nowy tabor POLREGIO

d6okip5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6okip5