POLREGIO - roczny rozkład 2017/2018
12.12.2017 16:59
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Trwa kompleksowa wymiana taboru kolejowego na terenie woj. wielkopolskiego. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy, 10 grudnia na tory wyjechały nowe i zmodernizowane pociągi Przewozów Regionalnych, właściciela marki konsumenckiej POLREGIO. Dzięki inwestycjom spółki wszystkie połączenia kolejowe w regionie będą obsługiwane nowoczesnym taborem, wyposażonym w udogodnienia dla pasażerów korzystających z gniazdek, wi-fi, pełnej informacji pasażerskiej i eleganckich toalet.
Nowe pociągi wyprodukowane w nowosądeckiej fabryce Newag, to czteroczłownowe Impulsy w barwach POLREGIO, posiadające 190 wygodnych, ergonomicznych miejsc siedzących, miejsca na rowery, strefę dla dzieci, gniazdka, klimatyzację i szereg udogodnień, spełniających najbardziej wygórowane oczekiwania pasażerów. Elektryczne Zespoły Trakcyjne typu 31WE z rodziny Impuls to jedne z najnowocześniejszych pojazdów szynowych produkowanych w Polsce, osiągające prędkość 160 km/h. Są to pojazdy niskopodłogowe z jednoprzestrzennym wnętrzem, wyposażonym także w pełny monitoring i systemy bezpieczeństwa. Od 10 grudnia 2017 r. na trasie Poznań Gł. – Krzyż trzy fabrycznie nowe pociągi obsługują pasażerów dojeżdżających do szkoły i pracy w godzinach szczytu. – Warto nadmienić, że rozkład jazdy już trwa i wyjechaliśmy zgodnie z planem – informuje POLREGIO.
Rozkład jazdy pociągów regionalnych jest tworzony zgodnie z zamówieniem samorządu wojewódzkiego. Projektując siatkę połączeń i ustalając częstotliwość kursowania pociągów, organizator przewozów bierze pod uwagę możliwości finansowe, opinie i sugestie mieszkańców regionu oraz uwarunkowania techniczne i organizacyjne. Jako przewoźnik wspólnie z samorządem największy przewoźnik pasażerski dąży do stworzenia rozkładu jazdy, który w możliwie największym stopniu zaspokaja potrzeby lokalnej społeczności.
W związku z koniecznością dostosowania godzin kursowania pociągów regionalnych do trwających inwestycji na liniach oraz kolejowego ruchu pasażerskiego, 10 grudnia zmieniły się godziny kursowania pociągów w rozkładzie jazdy. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi zmianami na trasach.
Zestawienia relacji międzywojewódzkich POLREGIO
Do Łodzi
Od grudnia pasażerowie kursujący z przejazdów na trasie łódzkiej korzystają tylko z pociągów po modernizacji: EN57 AL i EN57 Alc. Na trasie Poznań – Ostrów Wlkp. Mieszkańcy m.in. Kórnika, Środy Wlkp., Sulęcinka, Solca, Jarocina, Pleszewa, Ostrowa Wlkp. codziennie kursują ogrzewanymi, wygodnymi, wyposażonymi w dostęp do energii elektrycznej dla pasażerów pociągami POLREGIO.
W góry
Poznań – Wrocław - Szklarska Poręba /Międzylesie
Popularne, zmodernizowane składy wagonowe z Poznania zapewniają możliwość podróży np. do urokliwego Międzylesia na południu województwa dolnośląskiego. Komfortowe, codzienne połączenie "Wilczką" do Kotliny Kłodzkiej w cenie biletu normalnego kosztuje 35,40 zł! Składy wagonowe "Kamieńczyk" mają dostępną usługę cafeREGIO.
Nad morze
Poznań – Świnoujście/Kołobrzeg
Pociągi POLREGIO z Poznania zabierają pasażerów w podróż nad morze (Szczecin, Międzyzdroje) pojazdami typu Impuls i EN57 AL i Alc – to flota pociągów wyposażonych w nowoczesne udogodnienia, które sprawiają że dłuższa podróż, to czas odpoczynku. Podróż z POLREGIO to gwarancja najniższej ceny i wysokiego komfortu jazdy.
W lubuskie, kujawsko-pomorskie
POLREGIO zapewnia wygodne, tanie połączenia z ośrodkami sąsiadujących regionów, dzięki czemu z Poznania można bezpośrednio dojechać do Zielonej Góry, Nowej Soli, Gorzowa Wielkopolskiego, Kostrzyna, Inowrocławia, Bydgoszczy, Torunia oraz wszystkich przystanków i stacji na wymienionych trasach.
Mapa sieci połączeń POLREGIO z woj. wielkopolskiego
Oddział Wielkopolski uruchamia średnio na dobę 174 pociągi REGIO. Na terenie województwa wielkopolskiego kursuje aż 247 pociągów Przewozów Regionalnych łączących region z sąsiednimi województwami. Aktualnie Oddział Wielkopolski obsługuje 351 tras kolejowych i ma ok. 65 proc. udziału w rynku kolejowym w województwie.
Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1600 naszych pociągów. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30 proc.
Źródło: POLREGIO