Trwa ładowanie...
d4n8o62

Polska choinka rozbłyśnie w wyjątkowym miejscu. Transport potrwa półtora tygodnia!

Okazały świerk wyruszył do Watykanu. Drzewko przekazane przez Lasy Państwowe stanie się główną dekoracją placu św. Piotra w Watykanie. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 20 lat temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W pełni przyozdobiona choinka stanie 7 grudnia
W pełni przyozdobiona choinka stanie 7 grudnia (Youtube.com)
d4n8o62

Świerk ma do pokonania 2100 km. Jak informują Lasy Państwowe, cała podróż zajmie półtora tygodnia. Piękne, symetryczne drzewko ma ok. 28 m wysokości i ok. 70 lat. Ze względu na pokaźne rozmiary transportowanie go będzie możliwe jedynie w nocy.

Nie łatwo było je ściąć. Niezbędne okazały się dwa dźwigi, podnośnik, hak, betonowe płyty, podpory i praca kilkunastu osób. Następnie drzewko należało odpowiednio ułożyć na naczepie i docisnąć nieco konary. Zanim jednak nasza choinka wyruszy do Watykanu, czekają ją święcenia i iście królewskie pożegnanie przy dźwiękach sygnałów myśliwskich.

Choinka rozbłyśnie na placu św. Piotra już 7 grudnia. Wszelkie kolorowe dodatki, lampki, którymi będzie przyozdobiona, to dzieła chorych dzieci ze szpitalnych oddziałów onkologicznych. Ostatni raz polskie drzewko w Watykanie postawiono w 1997 r. Był to prezent dla Jana Pawła II od polskich górali.

d4n8o62

Zobacz też: Zalety i wady żywej choinki

d4n8o62

Podziel się opinią

Share

d4n8o62

d4n8o62