Polskie uzdrowisko z nową atrakcją. Bezpłatnie i w centrum miasta
Nowa i to darmowa atrakcja zacznie działać już wkrótce w polskim uzdrowisku. A że nie jest to kurort należący do najbardziej znanych i popularnych, można liczyć na to, że nie będzie tam tłumów.
Uzdrowiska w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Na specjalistyczne turnusy w sanatoriach trzeba co prawda czekać długimi miesiącami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z walorów tych miejsc okazjonalnie, podczas pobytów weekendowych czy kilkudniowych wizyt.
Lecznicze wody oraz uzdrawiające lasy
Jednym z mniej znanych uzdrowisk jest Wieniec-Zdrój, leżący w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 4 km od granic Włocławka. Walorem tego miejsca są lecznicze wody siarczanowo-chlorkowe i wapniowo-sodowe, borowina, a także gęste lasy sosnowe z domieszką dużej ilości jałowca.
Wszystko to sprawia, że pobyt w Wieńcu-Zdroju wyraźnie poprawia stan zdrowia u osób z chorobami dolnych dróg oddechowych, ortopedyczno-urazowymi, schorzeniami układu nerwowego, reumatologicznymi, kardiologicznymi, osteoporozą, a także nadciśnieniem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sztuka podróżowania - DS7
Już wkrótce do dyspozycji kuracjuszy, a także turystów odwiedzających kurort, zostaną oddane tężnie solankowe. Urządzenia, czy raczej miejsca cieszą się dużą popularnością w uzdrowiskach. To w Wieńcu-Zdroju jest już prawie gotowe - trwają ostatnie prace wykończeniowe w otoczeniu tężni. Do użytku mają zostać oddane pod koniec listopada.
Tężnie zostały ustawione w centrum miasta, aby każdy bez problemu mógł je znaleźć. Korzystanie z zabiegów, polegających na wdychaniu powierza z rozproszonymi cząsteczkami słonej wody, będzie bezpłatne.
Zabiegi są szczególnie polecane osobom z problemami ze strony układu oddechowego, z nawracającymi stanami zapalnymi, z astmą, z osłabioną odpornością, ludziom znerwicowanym, a także cierpiącym na choroby autoimmunologiczne. Zaleca się je także przy uporczywych zapaleniach zatok, a także przy niedoczynności tarczycy.
Rekomendowany czas przebywania bezpośrednio przy tężniach to 30-60 minut dziennie.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Jak działają tężnie solankowe
Mechanizm działania tężni solankowych polega na tym, że słona woda spływa bardzo drobnymi strumieniami po gęsto ułożonych gałązkach tarniny. Pod wpływem naturalnych warunków otoczenia, dochodzi do rozproszenia mikrocząsteczek oraz naturalnego odparowywania wody. Dzięki temu w powietrzu unosi się specyficzny aerozol, bogaty w mikroelementy takie jak: jod, brom, magnez czy wapń - stąd lecznicze działanie.