W PodróżyNowe uzdrowisko na mapie naszego kraju. Nazywają je "polską Wenecją"

Nowe uzdrowisko na mapie naszego kraju. Nazywają je "polską Wenecją"

Już wkrótce na liście polskich uzdrowisk pojawi się nowa pozycja. Kuracjusze z pewnością docenią specyficzny klimat panujący w tej części Warmii i Mazur, a także bogactwo przyrodnicze i architektoniczne, dzięki któremu nowe uzdrowisko porównywane jest z Wenecją.

Lidzbark to prawdziwa perełka, która zachwyca swoimi krajobrazami
Lidzbark to prawdziwa perełka, która zachwyca swoimi krajobrazami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. NGU

Uzdrowiska najczęściej powstają w urokliwych miejscach, których w naszym kraju nie brakuje. Jeden z takich regionów to właśnie Warmia i Mazury, gdzie już w tym roku pierwsi kuracjusze powinni pojawić się w Lidzbarku Warmińskim, nie bez powodu nazywanym "polską Wenecją". Skojarzenie związane jest z licznymi kanałami, które tworzą wyjątkowo włoski klimat.

Warmia i Mazury otwierają się dla kuracjuszy

Lidzbark Warmiński jest miastem, które na przestrzeni ostatnich lat bardzo prężnie się rozwija. Już teraz osiedle uzdrowiskowe i okoliczne miejscowości są wpisane do obszaru ochrony. Jednym z powodów, dzięki którym Lidzbark stanie się uzdrowiskiem jest leczniczy klimat, sprzyjający powrotowi do zdrowia, a także polepszeniu samopoczucia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Czy ceny w Grecji poszły w górę? "Nie chcą odstraszać turystów"

Miejsce to, dzięki swojemu klimatowi, ma szczególnie zbawienny wpływ na osoby z problemami z narządami ruchu oraz zaburzeniami neurologicznymi.

Atrakcji turystycznych nie brakuje

W Lidzbarku Warmińskim, choć wciąż jest mało znanym i niedocenianym, turyści znajdą wiele ciekawych atrakcji. Wśród nich między innymi liczne szlaki piesze i rowerowe. Malownicza okolica zachęca do długich spacerów, w czasie których można podziwiać zabytki oraz lokalną architekturę. Miłośnikom historii z pewnością przypadnie do gustu zwiedzanie okazałego zamku biskupów warmińskich, dawnego kościoła ewangelickiego oraz Muzeum Warmińskiego.

Co więcej, w Lidzbarku znajdują się tężnie, które ponownie zostały otwarte po przerwie zimowej. Dodatkowo z tarasu widokowego, który dostępny jest codziennie od godziny 7:00 do 22:00, można podziwiać panoramę okolicy.

Źródło: Gazeta.pl/Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim

Źródło artykułu:WP Turystyka
w podróżyuzdrowiskalidzbark warmiński

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (18)