Trwa ładowanie...

Pomorze Zachodnie. Atrakcje. Ciekawe miejsca. Co warto zobaczyć?

Pomorze Zachodnie to mekka wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem - szerokie, czyste plaże i zapierające dech w piersiach widoki każdego roku przyciągają tysiące turystów. Udają się chętnie nie tylko do małych nadmorskich miejscowości, ale też do popularnych miast regionu - Szczecina, Świnoujścia i Międzyzdrojów. Jakie znajdziemy tam atrakcje? Co warto zobaczyć?

Share
Pomorze Zachodnie. Atrakcje. Ciekawe miejsca. Co warto zobaczyć?
Źródło: MaciejBledowski - Fotolia.com
d20znuo

Pomorze Zachodnie to mekka wielbicieli wypoczynku nad Bałtykiem - szerokie, czyste plaże i zapierające dech w piersiach widoki każdego roku przyciągają tysiące turystów. Udają się chętnie nie tylko do małych nadmorskich miejscowości, ale też do popularnych miast regionu - Szczecina, Świnoujścia i Międzyzdrojów. Jakie znajdziemy tam atrakcje?

Dwieście kilometrów bałtyckich plaż, kurortów pełnych atrakcji, czyste jeziora i rzeki otoczone lasami. Takie jest Pomorze Zachodnie. Jego sercem i stolicą jest Szczecin, który zmienia swe oblicze i wraca do swojego żeglarskiego charakteru. Powstało nowe centrum dla żeglarzy, marina na Wyspie Grodzkiej, odnowiono bulwary. Nowa marina łączy wyspę z Łasztownią. Działają tu nowo otwarte centrum kulturalne _ Stara Rzeźnia _, która została przerobiona z budynków po dawnych pomieszczeniach gospodarczych. Bulwary wzdłuż Wałów Chrobrego doprowadzają do Zamku Książąt Pomorskich. Wśród zabytków i kamienic powstała nowa, w kształcie lodowej bryły, filharmonia szczecińska. Zachwyca wyglądem i akustyką. Szczecin to też piękne kamienice i ich nowe zastosowania. _ Nowy Browar _ powstał w miejscu dawnej winnicy. Goście mają okazję zobaczyć kadzie piwne i obserwować jak wygląda proces powstawania trunku.

d20znuo

Zobacz także największe atrakcje regionu:

Żeby wypłynąć w morze ze Szczecina, trzeba przepłynąć przez Świnoujście, które położone jest na 44. wyspach. To uzdrowisko z najszerszą bałtycką plażą i z najdłuższą, 12-kilometrową transgraniczną promenadą. Znajduje się na niej m.in. ścieżka rowerowa, która prowadzi do dawnych niemieckich uzdrowisk cesarskich. Świnoujście to też port, z którego wypływa się do Szwecji, a w nim, obok wielkich statków i promów, nowoczesna przygotowana na 300 miejsc marina jachtowa, z pomostem na skutery wodne. Dla miłośników militariów jest Fort Gerharda, niedaleko znajduje się _ królowa jasności _, czyli najwyższa ceglana latarnia morska na świecie. Zbudowana została w 1857 r. Ma 68 m wysokości i została wykonana ze szwedzkiej cegły klinkierowej. Usadowiono ją na kilkudziesięciu palach. Pomimo że stoi na ruchomych wydmach, nie zmieniła swojego położenia, ani nie przechyliła się na przestrzeni ponad 150 lat.

Chcąc wszystkie te atrakcje zobaczyć w pigułce, w Międzyzdrojach powstał Bałtycki Park Miniatur. Wszystko w nim zostało odwzorowane w skali 1:25. Międzyzdroje to dla wielu Polaków ulubione miejsce spędzania wakacji. Przyciągają ich tu nie tylko piękna plaża i wspaniałe krajobrazy, ale także odbywający się co roku _ Festiwal Gwiazd _.

wg/udm

d20znuo

Podziel się opinią

Share
d20znuo
d20znuo