Trwa ładowanie...
d3egg7m

Pompeje odsłaniają erotyczną przeszłość

Setki turystów stoją w kolejce we włoskich Pompejach, żeby wejść do jednego z najbardziej ekstrawaganckich dawnych domów publicznych. Odrestaurowane freski na ścianach przedstawiają różne pozycje łóżkowe. Archeologowie uważają, że prostytutki za usługę zarabiały cenę równorzędną ośmiu kieliszkom wina.

Share
d3egg7m

W budynku, który ma 2000 lat, można obejrzeć erotyczne freski. Teraz, po zakończeniu kosztownych prac konserwatorskich, turyści podziwiają je w pełnej okazałości.

Lupanar (od łacińskiego określenia \"lupa\" oznaczającego \"prostytutka\") jest aktualnie jedną z największych atrakcji Pompei. Miasto zostało zalane lawą z Wezuwiusza w 79 r. n.e.

d3egg7m

W tamtych czasach prostytucja nie była zakazana. Większość prostytutek była niewolnicami i pochodziła z Grecji. Według archeologów, cena, jaką pobierały za usługę przedstawicielki najstarszego zawodu na świecie była równorzędna ośmiu kieliszkom wina.

_ Miejsce przyciąga dużo turystów _- powiedział dziennikarz BBC David Willey. Natomiast jeden z przewodników stwierdził, że \"niewiele jest tam do zobaczenia, ale dużo rzeczy można sobie wyobrazić\".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3egg7m

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3egg7m
d3egg7m