Trwa ładowanie...

"Poszukiwacze zaginionej prawdy". Tajemnice Szczecina i Wrocławia

Przez kolejne dekady narastała legenda podziemnych magazynów, szpitali, dworców, a nawet militarnego metra pod Wrocławiem i Szczecinem. Ile w tym prawdy? Czy rzeczywiście odkryto wszystkie z nich? Odpowiedzi poznamy oglądając najnowszy odcinek programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” na kanale HISTORY już w najbliższy poniedziałek, 13 listopada o godz. 22.30.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Historia Polski pełna jest nieznanych wątków, zagadkowych opowieści owianych tajemnicą od wielu dziesięcioleci
Historia Polski pełna jest nieznanych wątków, zagadkowych opowieści owianych tajemnicą od wielu dziesięcioleci (History)

We Wrocławiu oraz Szczecinie realizowany był na szeroką skalę program budowy schronów przeciwlotniczych. W latach 80. pojawia się postać Stanisława Siorka, który na łamach poważnych naukowych czasopism rozpowszechnia kontrowersyjną tezę jakoby istniejące i nieistniejące bunkry miały być całkowicie odizolowaną od świata kwaterą i sypialnią dla setek tysięcy więźniów i jeńców wojennych, budujących podziemną komunikację i fabryki.

I tak Wrocław - czyli Breslau w czasach III Rzeszy - posiadać miał jeden z najbardziej tajnych systemów podziemnej kolei na świecie oraz wielopoziomowy dworzec kolejowy. Luftwaffe zaś dysponowało tu potężną bazą lotniczą znajdującą się głęboko pod murawą jednego z tutejszych lotnisk.

History

Przez kolejne dekady narastała legenda podziemnych magazynów, szpitali, dworców, a nawet militarnego metra. Czy jest to jednak tylko legenda? Nasi prowadzący oraz zaproszeni do odcinka eksperci - entuzjaści i sceptycy tych fascynujących teorii postarają się uchylić rąbka tajemnicy. Nowy odcinek programu "Poszukiwacze zaginionej prawdy" już w najbliższy poniedziałek o godz. 22.30 na kanale HISTORY.

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot