Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
historia
10-11-2017 10:02

"Poszukiwacze zaginionej prawdy". Tajemnice Szczecina i Wrocławia

Przez kolejne dekady narastała legenda podziemnych magazynów, szpitali, dworców, a nawet militarnego metra pod Wrocławiem i Szczecinem. Ile w tym prawdy? Czy rzeczywiście odkryto wszystkie z nich? Odpowiedzi poznamy oglądając najnowszy odcinek programu „Poszukiwacze zaginionej prawdy” na kanale HISTORY już w najbliższy poniedziałek, 13 listopada o godz. 22.30.

"Poszukiwacze zaginionej prawdy". Tajemnice Szczecina i WrocławiaŹródło: History
d1he6di
d1he6di

We Wrocławiu oraz Szczecinie realizowany był na szeroką skalę program budowy schronów przeciwlotniczych. W latach 80. pojawia się postać Stanisława Siorka, który na łamach poważnych naukowych czasopism rozpowszechnia kontrowersyjną tezę jakoby istniejące i nieistniejące bunkry miały być całkowicie odizolowaną od świata kwaterą i sypialnią dla setek tysięcy więźniów i jeńców wojennych, budujących podziemną komunikację i fabryki.

I tak Wrocław - czyli Breslau w czasach III Rzeszy - posiadać miał jeden z najbardziej tajnych systemów podziemnej kolei na świecie oraz wielopoziomowy dworzec kolejowy. Luftwaffe zaś dysponowało tu potężną bazą lotniczą znajdującą się głęboko pod murawą jednego z tutejszych lotnisk.

History
Źródło: History

Przez kolejne dekady narastała legenda podziemnych magazynów, szpitali, dworców, a nawet militarnego metra. Czy jest to jednak tylko legenda? Nasi prowadzący oraz zaproszeni do odcinka eksperci - entuzjaści i sceptycy tych fascynujących teorii postarają się uchylić rąbka tajemnicy. Nowy odcinek programu "Poszukiwacze zaginionej prawdy" już w najbliższy poniedziałek o godz. 22.30 na kanale HISTORY.

d1he6di
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1he6di