Trwa ładowanie...
d1c0xz3

Powstaje słownik języka końskiego

Lubisz konie ale nie rozumiesz ich rżenia? Skorzystaj z przygotowywanego przez naukowców z uniwersytetu Connecticut (USA) słownika końskiego języka - podaje serwis Animal Planet.

Share
d1c0xz3

_ Lubisz konie, ale nie rozumiesz ich rżenia? Skorzystaj z przygotowywanego przez naukowców z uniwersytetu Connecticut (USA) słownika końskiego języka - podaje serwis Animal Planet. _

The Equine Vocalization Project składać się będzie z nagrań oraz opisów sytuacji, w których dane dźwięki są wydawane przez konie. Informacje mogą rzucić nowe światło na styl komunikacji koni, ale nie tylko - w bazie znajdzie się też analiza dźwięków wydawanych przez osły i zebry. W zamierzeniu twórców multimedialny słownik może się przydać nie tylko jeźdźcom i hodowcom, ale też weterynarzom.

Dźwięki wydawane przez krowy, owce i kozy są dość mało zróżnicowane. Nie znając kontekstu nawet specjaliści nie są w stanie odczytać z samego nagrania meczenia, czy dane zwierzę jest zadowolone, czy przestraszone. Konie jednak zachowują się inaczej. Ich \"język\" jest dość skomplikowany, są w stanie wydawać bardzo różniące się od siebie rżenia i parskania.

(PAP)

aszw/ abe/ yy/

d1c0xz3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c0xz3
d1c0xz3