Trwa ładowanie...
d1cpd0h

Przebudzenie olbrzyma. Wulkan Agung na Bali znów daje o sobie znać

Naukowcy twierdzą, że tak niebezpiecznej sytuacji w popularnym turystycznym raju nie było od ponad 50 lat. Ostrzegają przed możliwością ponownego wybuchu potężnego wulkanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wulkan Agung to jedna z wielkich atrakcji turystycznych Bali
Wulkan Agung to jedna z wielkich atrakcji turystycznych Bali (Shutterstock.com, Fot: S Watson)
d1cpd0h

Eksperci zaobserwowali w ostatnim czasie wzmożoną aktywność sejsmiczną wulkanu Agung, którzy przez ponad pół wieku spokojnie drzemał. Narodowa Agencja ds. Łagodzenia Skutków Katastrof już dwa razy w ciągu zaledwie tygodnia podniosła alert w związku z zagrożeniem wybuchem.

Obecnie mieszkańcy wyspy i turyści nie mogą zbliżać się na odległość 6 km od krateru i 7,5 km na północ, południowy wschód i południowy zachód od wulkanu. Kolejny alarm będzie równoznaczny z koniecznością ewakuacji.

Shutterstock.com

Agung jest wielką atrakcją na niezwykle popularnej turystycznie wyspie Bali. Najwyższy szczyt wyspy, znajdujący się ok. 70 km od kurortu Kuta, przyciąga entuzjastów wspinaczki i spektakularnych widoków.

d1cpd0h

Po raz ostatni wulkan dał o sobie znać w 1963 r., kiedy to poczynił olbrzymie zniszczenia. W wyniku erupcji zginęły wówczas tysiące osób, a z krateru wydostały się ogromne ilości popiołu.

Huragan Irma uderzył w USA. Tak spustoszył Florydę

d1cpd0h

Podziel się opinią

Share

d1cpd0h

d1cpd0h