Trwa ładowanie...

"Ptasie bloki" w Krakowie. Mieszkańcy pokochali nowe murale

Spółdzielnia mieszkaniowa "Na Kozłówce" wpadła na ciekawy pomysł i postanowiła nieco przyozdobić bloki na swoim osiedlu. Na budynkach w pobliżu ul. Nowosądeckiej powstała seria murali Wojciecha Rokosza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych.

"Ptasie bloki" w Krakowie. Mieszkańcy pokochali nowe muraleŹródło: Shutterstock.com
dqlj0jr
dqlj0jr

Podczas remontu i dociepleń przedstawiciele spółdzielni zgłosili się do pana Wojciecha z prośbą o zaprojektowanie murali, które będą nawiązywać to miejsca, w którym stoją bloki, oraz stworzą spójny tematycznie cykl.

Wokół osiedla Kozłówek rośnie wiele drzew, więc artysta wpadł na pomysł, aby przyozdobić je "ornitologicznymi muralami". Na szczytowych ścianach pojawiły się m.in. dzięcioł zielony, słowik, kraska, żołna i bocian.

"W przeciwieństwie do nowych osiedli, Kozłówek jest mocno zadrzewiony. Przy projektowaniu należało wziąć pod uwagę wizualne współistnienie murali z konarami rosnących w pobliżu drzew" – pisze Wojciech Rokosz swojej stronie internetowej. "W obrębie Kozłówka znajduje się ponadto ciekawy z przyrodniczego, a zwłaszcza ornitologicznego punktu widzenia obszar doliny Drwinki. Wpadłem na pomysł tematycznego nawiązania do bogactwa tamtejszej awifauny" – wyjaśnia artysta.

Każdego z bohaterów malowideł ściennych spotkać można w Polsce. Może projekt z Krakowa zainspiruje wiele innych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce?

dqlj0jr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Murale w Europie

dqlj0jr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqlj0jr