Trwa ładowanie...
dit8707
Takich murali można im zazdrościć. Bułgarska wioska na ustach wszystkich

Takich murali można im zazdrościć. Bułgarska wioska na ustach wszystkich

Co łączy Trumpa, Obamę, Tuska, królową Elżbietę oraz krowy i świnie? Bułgarska wioska Staro Zhelezare, w której polscy artyści namalowali na ścianach znane z mediów postaci oraz mieszkańców i zwierzęta. Teraz każdy chce odwiedzić miejsce, o którym jeszcze do niedawna nikt nie słyszał.
Share
dit8707

Staro Zhelezare to mała wieś ok. 180 km od Sofii, którą zamieszkuje ok. 500 osób. Wielu z nich od dawna marzy o podróżach i zobaczeniu możnych tego świata. Polscy artyści postanowili w pewien sposób im to przybliżyć i na ścianach budynków i od kilku lat malują wyjątkowe murale. Dzięki temu projektowi do bułgarskiej wioski w każde wakacje przybywa przynajmniej kilkadziesiąt nowych postaci.

W jednym miejscu spotykają się znani ludzie wraz z mieszkańcami wsi i zwierzętami, np.: Angela Merkel z babką Sabką, Barack Obama z miejscowym cyganem Ivanem, a Donald Trump z krowami. Na jednej ścianie, prawie ramię w ramię są też Jarosław Kaczyński i Donald Tusk.

Na ścianach zobaczyć można tak różne postaci jak: Albert Einstein, Jaś Fasola, księżna Diana, Dalajlama, Karl Lagerfeld czy Fidel Castro.

Za priojekt odpowiedzialni są Katarzyna i Ventzislav Piriankov wraz z grupą uczennic szkoły Rysunku Ventzi.

dit8707

Podziel się opinią

Share
dit8707
dit8707