Trwa ładowanie...

Takich murali można im zazdrościć. Bułgarska wioska na ustach wszystkich

Co łączy Trumpa, Obamę, Tuska, królową Elżbietę oraz krowy i świnie? Bułgarska wioska Staro Zhelezare, w której polscy artyści namalowali na ścianach znane z mediów postaci oraz mieszkańców i zwierzęta. Teraz każdy chce odwiedzić miejsce, o którym jeszcze do niedawna nikt nie słyszał.

d1wt5tb
d1wt5tb

Staro Zhelezare to mała wieś ok. 180 km od Sofii, którą zamieszkuje ok. 500 osób. Wielu z nich od dawna marzy o podróżach i zobaczeniu możnych tego świata. Polscy artyści postanowili w pewien sposób im to przybliżyć i na ścianach budynków i od kilku lat malują wyjątkowe murale. Dzięki temu projektowi do bułgarskiej wioski w każde wakacje przybywa przynajmniej kilkadziesiąt nowych postaci.

W jednym miejscu spotykają się znani ludzie wraz z mieszkańcami wsi i zwierzętami, np.: Angela Merkel z babką Sabką, Barack Obama z miejscowym cyganem Ivanem, a Donald Trump z krowami. Na jednej ścianie, prawie ramię w ramię są też Jarosław Kaczyński i Donald Tusk.

Na ścianach zobaczyć można tak różne postaci jak: Albert Einstein, Jaś Fasola, księżna Diana, Dalajlama, Karl Lagerfeld czy Fidel Castro.

Za priojekt odpowiedzialni są Katarzyna i Ventzislav Piriankov wraz z grupą uczennic szkoły Rysunku Ventzi.

d1wt5tb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wt5tb