Trwa ładowanie...
d3qjnsl

Ranking schronisk górskich. Gdzie warto się zatrzymać?

Trudno oczekiwać od schronisk hotelowego standardu. Jednak ci, którzy z nich korzystają, przyznają, że potrafią one bardzo różnić się między sobą. Dlatego po raz kolejny przygotowano ranking schronisk górskich. Jeden z obiektów wyjątkowo przypadł turystom do gustu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Schronisko w Dolinie Roztoki zdaniem ankieterów zapunktowało tym, że "pracownikom chce się tam pracować".
Schronisko w Dolinie Roztoki zdaniem ankieterów zapunktowało tym, że "pracownikom chce się tam pracować". (Facebook.com/ Schronisko Roztoka)
d3qjnsl

Ranking schronisk, prowadzony przez Magazyn Turystyki Górskiej "n.p.m.", powtarzany jest co dwa lata od 2009 r. Informacje na temat jakości obiektów zbierają ankieterzy podczas podwójnych odwiedzin każdego z badanych miejsc noclegowych. Schroniska odwiedzane były między 31 maja 2018 a 10 czerwca 2019 r.

Każda osoba sprawdzająca dane miejsce, jadła, spała, myła się w nim oraz szukała na jego temat informacji. Pożądane było także poczucie "górskiej atmosfery".

d3qjnsl

Na ocenę obiektu składały się cztery kryteria: wyżywienie (jakość, różnorodność, cena), warunki noclegowe (standard i czystość), warunki sanitarne (liczba łazienek, jakość oraz czystość sanitariów), a także atmosfera miejsca (podejście obsługi do klienta, jakość komunikacji).

Pierwsze miejsce w VI edycji rankingu zajęło, już trzeci raz w ciągu ostatnich kilu lat, schronisko w Dolinie Roztoki. Drugie miejsce zajęło schronisko Orlica w Szczawnicy, które zdaniem ankieterów przeszło ogromną zmianę w ostatnich latach i trzyma wysoki poziom. Trzecie miejsce należy do bacówki na Maciejowej, która wyprzedziła niejeden większy obiekt z lepszą infrastrukturą i możliwościami. Na czwarte miejsce awansowało schronisko Przysłop pod Baranią Górą.

Najgorzej ocenione miejsce

W tym roku Magazyn Turystyki Górskiej "n.p.m." najgorzej ocenił schronisko na Luboniu Wielkim. "Można wybaczyć wiele. Problemy z wodą, trudności lokalowe, brak toalety, do której trzeba wyjść na zewnątrz. Ale gdy obsługa imprezuje do późna w nocy, a biesiady nikt nie przerywa, to nie ma żadnego usprawiedliwienia. A tak było podczas jednego z testów w tym obiekcie" - napisano w podsumowaniu.

d3qjnsl

Pełen zestaw 63 obiektów znajdziecie w sierpniowym numerze "n.p.m.".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Money. To się liczy". Ile kosztuje nocleg w górach

d3qjnsl

Podziel się opinią

Share

d3qjnsl

d3qjnsl