Rewolucja na europejskim lotnisku. Błyskawiczna kontrola bezpieczeństwa

Na lotnisku London City zainstalowano jakiś czas temu nowoczesne skanery, które znacznie przyspieszają kontrolę bezpieczeństwa. Dzięki nim pasażerowie nie muszą wyjmować z toreb m.in. laptopów czy płynów. Przetestował je Nicky Kelvin z popularnego serwisu podróżniczego The Points Guy.

Port lotniczy London City znajduje się w dzielnicy Royal Docks
Port lotniczy London City znajduje się w dzielnicy Royal Docks
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Sung Kuk Kim
oprac. IKO

26.05.2023 | aktual.: 26.05.2023 14:23


"Proszę zostawić wszystko w torbie" - taki komunikat wita pasażerów podczas kontroli bezpieczeństwa w porcie lotniczym London City. Nowe skanery nie wymagają od podróżnych wyciągania elektroniki czy płynów z bagażu podręcznego.

Błyskawiczna kontrola bezpieczeństwa

Lotnisko chwali się, że dzięki temu ma najszybszą możliwą kontrolę bezpieczeństwa.

Nowe skanery zostały przetestowane przez ekspertów z branży.

Wśród nich był m.in. Nicky Kelvin, które swoje wrażenia uwiecznił na krótkim wideo opublikowanym na TikToku. Na nagraniu widać, że influencer umieszcza swoje rzeczy na tacy i przechodzi przez kontrolę bezpieczeństwa, a całe doświadczenie zajmuje dwie minuty i 40 sekund.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Nowe skanery to świetny system umożliwiający szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Bez konieczności usuwania płynów lub elektroniki z toreb, a następnie bez ponownego pakowania rzeczy do bagażu, cały proces jest o wiele szybszy - powiedział w rozmowie z MailOnline Travel.

Kontrolę przyspiesza także zwiększony limit płynów. Przypomnijmy, że od kwietnia br. London City Airport umożliwia zabranie ze sobą aż do dwóch litrów płynów.

Podróżni nie muszą też umieszczać artykułów kosmetycznych w osobnych plastikowych torebkach.

Nicky Kelvin zauważa, że niestety inne lotniska mają jeszcze długą drogę do przebycia.

- Obecnie dużym minusem jest to, że London City jest jednym z niewielu lotnisk, które oferują te nowe skanery. Nawet jak lecisz stąd, to podczas lotu powrotnego musisz się stosować do standardowych reguł - zauważa.

Podobna technologia jest już stosowana w USA i na niektórych lotniskach w Europie, takich jak amsterdamski Schiphol.

Źródło: Daily Mail

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)