Trwa ładowanie...
d1ryif7

Rosja. Plaga komarów na Kamczatce. Owady tworzą "tornada"

W sieci pojawiło się wideo na którym widać, jak miliony komarów tworzą leje, przypominające tornada. Jeśli myślicie, że te niewielkie stworzenia uprzykrzają wam życie, pomyślcie, co czują mieszkańcy Kamczatki. Owady wirują po niebie, tworząc sceny rodem z horrorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skupiska komarów przypominają tornada / screenshot kamchat100
Skupiska komarów przypominają tornada / screenshot kamchat100 (YouTube)
d1ryif7

Mieszkańcy Kamczatki zamieszczają w sieci filmy, na których widać, jak komary tworzą w powietrzu leje przypominające mini tornada. I choć widok robi niesamowite wrażenie, to wakacje tam muszą być prawdziwą udręką. Widok nie zachęca do wyjścia z domu.

Jak podaje portal "Dobrapogoda.24", zjawisko to powtarza się w Rosji cyklicznie, jednak w tym roku przybrało na sile. Zarówno samochody, jak i okna czy drzwi domów były pokryte komarami. Zwykle ich inwazja trwa 2-3 dni, a mieszkańcy przeczekują ten czas w domach. Jednak tym razem, jak podaje serwis pogodowy, trwała ponad 10 dni.

d1ryif7

Komary nawet do końca sierpnia

Hordy komarów, które widzimy na wideo to głównie samce owadów, które nie gryzą. Udręką mieszkańców jest natomiast to, że utrudniają jazdę rowerem czy samochodem. Trudno sobie wyobrazić drogę do pracy czy spędzanie w takich warunkach czasu na świeżym powietrzu.

Widoczne na niebie tornada są efektem okresu lęgowego owadów. Samce walczą wówczas o samice znajdujące się w środku roju. Tornada komarów najprawdopodobniej znikną z Kamczatki dopiero pod koniec sierpnia.

Źródło: "Dobrapogoda24.pl"

d1ryif7

Plaga komarów nad Polską. One są najlepszą bronią na owady

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ryif7

Podziel się opinią

Share
d1ryif7
d1ryif7