Trwa ładowanie...
da1iv63

Ryanair musiał awaryjnie lądować. Cały pokład wypełnił się dymem

Samolot Ryanaira lecący z Bukaresztu do Londynu musiał wrócić na lotnisko w Bukareszcie. Pokład wypełnił się gęstym dymem, wywołując panikę wśród pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktualnie prowadzone jest dochodzenie, które ma wyjaśnić, dlaczego na pokładzie pojawił się dym
Aktualnie prowadzone jest dochodzenie, które ma wyjaśnić, dlaczego na pokładzie pojawił się dym (Youtube.com)
da1iv63

Boeing 737-800W, lecący z Rumunii na podlondyńskie lotnisko Stansted, awaryjnie lądował w porcie Bukareszt-Otopeni. 169 pasażerów i 4 członków załogi musiało natychmiast opuścić maszynę. Choć sytuacja wyglądała na bardzo poważną, skończyło się na strachu – nikt nie odniósł obrażeń.

Incydent miał miejsce 21 stycznia w godzinach porannych. Okazało się, że lot był opóźniony, ponieważ wystąpił problem z samolotem. Dlatego podstawiono drugi, który wyleciał o godz. 10:57 czasu lokalnego. Jednak już kilka minut po starcie wypełnił się dymem, a podróżni wpadli w panikę. Dlatego kapitan natychmiast ogłosił sygnał Mayday (komunikat o bezpośrednim zagrożeniu życia, odpowiednik sygnału SOS) i wrócił na lotnisko w stolicy Rumunii.

da1iv63

"To było traumatyczne doświadczenie, nie widzieliśmy nawet dwóch rzędów przed sobą" – napisał w mediach społecznościowych Cosmin Malureanu, jeden z pasażerów. Poskarżył się, że załoga niewiele zrobiła, aby opanować sytuację. "Było fatalnie. Nie mogliśmy nawet skorzystać z masek tlenowych, które powinny automatycznie wypaść z panelu nad nami. Wpadłem w panikę" – dodał Malureanu. Wielu podróżnych użyło własnej odzieży, aby zakryć usta.

Irlandzki przewoźnik podstawił ok. godz. 15:00 trzeci samolot, jednak 29 pasażerów było tak roztrzęsionych, że zrezygnowało z lotu do Londynu. Aktualnie prowadzone jest dochodzenie, które ma wyjaśnić, dlaczego na pokładzie pojawił się dym.

da1iv63

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Groźny incydent na urodzinach

Podziel się opinią

Share

da1iv63

da1iv63
da1iv63