Trwa ładowanie...
d39c1w9

Polscy turyści napadnięci w Meksyku. Pechowa wycieczka nad wodospady

Autokar z polskimi turystami został napadnięty w Meksyku, niedaleko wodospadów Agua Azul. Przestępcy kazali pasażerom wysiąść, po czym weszli do środka i okradli ich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do napadu doszło niedaleko wodospadów Agua Azul
Do napadu doszło niedaleko wodospadów Agua Azul (Shutterstock.com)
d39c1w9

Autokarem w poniedziałek jechała grupa 25 Polaków. Na trasie z Palenque do Ocosingo w stanie Chiapas, niedaleko wodospadów Agua Azul zatrzymali ich zamaskowani mężczyźni i kazali im wysiąść. Weszli do środka i zabrali turystom pieniądze, dokumenty, karty kredytowe, laptopy oraz aparaty fotograficzne.

Wodospady Agua Azul to niezwykła atrakcja turystyczna - ciąg około 500 niewielkich wodospadów w północnej części meksykańskiego stanu Chiapas, w odległości 69 km od Palenque, przy drodze biegnącej do Ocosingo.

d39c1w9

Do takich zajść dochodziło już w tym rejonie, dlatego na co dzień na miejscu pracują patrole policji. Niestety akurat w tym momencie nie było żadnego. "Też na tej trasie miałam podobną sytuację, do tego jadąc autostopem. Na szczęście nic nam się nie stało " - napisała na Facebooku jedna z turystek.

Shutterstock.com

Jak podają meksykańskie media, pracownik biura Turismar, które było organizatorem przejazdu, potwierdził, że podczas zdarzenia nie było rannych. Kierowca oraz pasażerowie udali się do lokalnej prokuratury, by zgłosić zajście.

d39c1w9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nowa mapa Polski. Rewolucyjne dokonanie Polaków

d39c1w9

Podziel się opinią

Share

d39c1w9

d39c1w9