Trwa ładowanie...
turyści

Polscy turyści napadnięci w Meksyku. Pechowa wycieczka nad wodospady

Autokar z polskimi turystami został napadnięty w Meksyku, niedaleko wodospadów Agua Azul. Przestępcy kazali pasażerom wysiąść, po czym weszli do środka i okradli ich.

Share
Polscy turyści napadnięci w Meksyku. Pechowa wycieczka nad wodospady
Źródło: Shutterstock.com
d1a30xc

Autokarem w poniedziałek jechała grupa 25 Polaków. Na trasie z Palenque do Ocosingo w stanie Chiapas, niedaleko wodospadów Agua Azul zatrzymali ich zamaskowani mężczyźni i kazali im wysiąść. Weszli do środka i zabrali turystom pieniądze, dokumenty, karty kredytowe, laptopy oraz aparaty fotograficzne.

Wodospady Agua Azul to niezwykła atrakcja turystyczna - ciąg około 500 niewielkich wodospadów w północnej części meksykańskiego stanu Chiapas, w odległości 69 km od Palenque, przy drodze biegnącej do Ocosingo.

Do takich zajść dochodziło już w tym rejonie, dlatego na co dzień na miejscu pracują patrole policji. Niestety akurat w tym momencie nie było żadnego. "Też na tej trasie miałam podobną sytuację, do tego jadąc autostopem. Na szczęście nic nam się nie stało " - napisała na Facebooku jedna z turystek.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Photoshooter2015

Jak podają meksykańskie media, pracownik biura Turismar, które było organizatorem przejazdu, potwierdził, że podczas zdarzenia nie było rannych. Kierowca oraz pasażerowie udali się do lokalnej prokuratury, by zgłosić zajście.

d1a30xc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Nowa mapa Polski. Rewolucyjne dokonanie Polaków

d1a30xc

Podziel się opinią

Share
d1a30xc
d1a30xc