Trwa ładowanie...
d2ikzgh

Ryanair. Piloci nagrali zabawne filmiki. Linie lotnicze: "to nieprofesjonalne"

Piloci nagrywali w kokpicie samolotu filmiki z udziałem gumowego kurczaka, który miał im służyć jako dźwignia przepustnicy. Kierownictwo linii Ryanair nazwało ich nieprofesjonalnymi i postanowiło zbadać, czy incydent zagrażał bezpieczeństwu pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piloci bawili się kurczakiem, gdy maszyna stała na lotnisku
Piloci bawili się kurczakiem, gdy maszyna stała na lotnisku (Getty Images)
d2ikzgh

Jak czytamy na portalu "The Sun", nagrania, które pojawiły się w sieci powstały w kabinie samolotu pasażerskiego Boeing 737-800. Tuż po tym, jak znalazły się w mediach społecznościowych, piloci zostali skrytykowani za nieprofesjonalne zachowanie na pokładzie.

W internecie pojawiły się również zdjęcia mężczyzn, na których widać, jak jeden z nich robi miny do kamery, a drugi używa gumowego kurczaka do sterowania dźwignią przepustnicy samolotu. Ich entuzjazmu nie podzieliło niestety kierownictwo irlandzkiej linii lotniczej.

Irlandzki przewoźnik postanowił sprawdzić, kiedy doszło do incydentu i czy zagrażał on bezpieczeństwu pasażerów. Okazało się, że zarówno nagrania, jak i zdjęcia powstały podczas postoju maszyny na lotnisku w Birmingham, na długo przed zaplanowanym lotem do Pizy.

d2ikzgh

Wyczyn ze szkodą dla wizerunku linii

David Gleave, konsultant ds. bezpieczeństwa lotniczego tłumaczył, że mimo iż wyczyn pilotów był nieprofesjonalny, to nie stwarzał sytuacji zagrożenia. "Zdjęcia i filmik miały zapewne trafić jedynie do przyjaciół pilotów, ale ostatecznie podziałały ze szkodą dla wizerunku naszej linii - mówił Gleave w rozmowie z mediami.

"A niby, w jaki sposób miałoby to być niebezpiecznie? Przestraszony kurczak porwie samolot i będzie groził jego rozbiciem, jeśli wszystkie kurczaki na świecie nie zostaną uwolnione?" - czytamy w komentarzach pod zdjęciami". "Absurd" - piszą internauci.

d2ikzgh

Źródło: "The Sun"

Zabawy pilotów MiG-29. Prawie dotknęli podwozia

Zobacz też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ikzgh

Podziel się opinią

Share

d2ikzgh

d2ikzgh