Trwa ładowanie...
ycipk-2pg1d1

Wzruszająca niespodzianka pilotów. "Mamy na pokładzie wyjątkowego pasażera"

Wkraczając w nowy zawód, dobrze jest spotkać mistrza, który rozpali ogień pasji i sprawi, że już na zawsze pokochamy wykonywaną profesję. Na pewno kimś takim jest Selahattin Onan, który pewnego dnia - niczego się nie spodziewając - wsiadł do samolotu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
– Drodzy pasażerowie. Mówi wasz kapitan – usłyszeli podróżni. –  Na pokładzie gościmy specjalnego pasażera
– Drodzy pasażerowie. Mówi wasz kapitan – usłyszeli podróżni. – Na pokładzie gościmy specjalnego pasażera (Youtube.com)
ycipk-2pg1d1

Nagle, tuż przed startem, podróżni usłyszeli słowa kapitana, a oko kamery skoncentrowało się na pewnym mężczyźnie.

– Drodzy pasażerowie. Mówi wasz kapitan – usłyszały osoby znajdujące się na pokładzie. – Dzisiaj jest bardzo ważny dzień. Na pokładzie naszej maszyny gościmy specjalnego pasażera Selahattina Onana, instruktora pilotażu, który pomógł wielu ludziom takim jak ja na początku kariery.

ycipk-2pg1d1

Onan był zaskoczony, kiedy pilot wypowiedział jego nazwisko, ale jeszcze nie wiedział, że to tylko jeden z elementów niespodzianki przygotowanej przez jego byłych studentów.

– Od 6 lat jestem pilotem i częścią rodziny Turkish Airlines – mówił kapitan. – Selahattin przez 20 lat wykonywał zawód pilota, a od 10 był instruktorem i przewodnikiem dla tysięcy pilotów, wychowując je jak własne dzieci. Pragnę wyrazić wdzięczność w imieniu wszystkich studentów. Jestem wdzięczny, że byłeś moim nauczycielem. Moim ojcem – podkreślił.

Youtube.com
Podziel się

Na telewizorze zaś wyświetlono krótki film z wypowiedziami innych adeptów lotnictwa, na których ich nauczyciel wywarł pozytywny wpływ.

ycipk-2pg1d1

– Po raz pierwszy spotkaliśmy się podczas lotu. Zadawałem mu mnóstwo pytań. I nagle usłyszałem od Selahattina: Dlaczego nie zostaniesz pilotem, jeśli masz tak wiele pytań? – opowiadał mężczyzna.

Po czym na wideo mogliśmy zobaczyć różnych pilotów, w różnym wieku, o różnym kolorze skóry i płci, którzy postanowili w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność dla ulubionego nauczyciela.

Selahattin Onan nie krył wzruszenia, jakiego wywołało u niego przemówienie kapitana oraz nagranie wideo. Ale to jeszcze nic. Do jego fotela ustawiła się kolejka byłych studentów, którzy wręczyli mu bukiet kwiatów i osobiście podziękowali za wprowadzenie ich do zawodu.

ycipk-2pg1d1

– Dziękuję wam bardzo. Sprawiliście, że jestem bardzo szczęśliwy. To była jedna z największych niespodzianek podczas mojego 70-letniego życia – mówił ze łzami w oczach.

W ten sposób piloci Turkish Airlines uczcili Dzień Nauczyciela, okazując wdzięczność swojemu ukochanemu mistrzowi. Film ten, choć został nakręcony rok temu, stał się viralem w sieci dopiero niedawno i osiąga rekordy popularności w mediach społecznościowych.

Podróżni, którzy byli świadkami tej sytuacji, również nie kryli wzruszenia i łez.

ycipk-2pg1d1

Zobacz też: Polski samolot w środku pola. Jest ukryty w zagajniku

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pg1d1

ycipk-2pg1d1
ycipk-2pg1d1