Trwa ładowanie...

Wzruszająca niespodzianka pilotów. "Mamy na pokładzie wyjątkowego pasażera"

Wkraczając w nowy zawód, dobrze jest spotkać mistrza, który rozpali ogień pasji i sprawi, że już na zawsze pokochamy wykonywaną profesję. Na pewno kimś takim jest Selahattin Onan, który pewnego dnia - niczego się nie spodziewając - wsiadł do samolotu.

Wzruszająca niespodzianka pilotów. "Mamy na pokładzie wyjątkowego pasażera"Źródło: Youtube.com
d44czcr
d44czcr

Nagle, tuż przed startem, podróżni usłyszeli słowa kapitana, a oko kamery skoncentrowało się na pewnym mężczyźnie.

– Drodzy pasażerowie. Mówi wasz kapitan – usłyszały osoby znajdujące się na pokładzie. – Dzisiaj jest bardzo ważny dzień. Na pokładzie naszej maszyny gościmy specjalnego pasażera Selahattina Onana, instruktora pilotażu, który pomógł wielu ludziom takim jak ja na początku kariery.

Onan był zaskoczony, kiedy pilot wypowiedział jego nazwisko, ale jeszcze nie wiedział, że to tylko jeden z elementów niespodzianki przygotowanej przez jego byłych studentów.

d44czcr

– Od 6 lat jestem pilotem i częścią rodziny Turkish Airlines – mówił kapitan. – Selahattin przez 20 lat wykonywał zawód pilota, a od 10 był instruktorem i przewodnikiem dla tysięcy pilotów, wychowując je jak własne dzieci. Pragnę wyrazić wdzięczność w imieniu wszystkich studentów. Jestem wdzięczny, że byłeś moim nauczycielem. Moim ojcem – podkreślił.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com

Na telewizorze zaś wyświetlono krótki film z wypowiedziami innych adeptów lotnictwa, na których ich nauczyciel wywarł pozytywny wpływ.

– Po raz pierwszy spotkaliśmy się podczas lotu. Zadawałem mu mnóstwo pytań. I nagle usłyszałem od Selahattina: Dlaczego nie zostaniesz pilotem, jeśli masz tak wiele pytań? – opowiadał mężczyzna.

Po czym na wideo mogliśmy zobaczyć różnych pilotów, w różnym wieku, o różnym kolorze skóry i płci, którzy postanowili w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność dla ulubionego nauczyciela.

Selahattin Onan nie krył wzruszenia, jakiego wywołało u niego przemówienie kapitana oraz nagranie wideo. Ale to jeszcze nic. Do jego fotela ustawiła się kolejka byłych studentów, którzy wręczyli mu bukiet kwiatów i osobiście podziękowali za wprowadzenie ich do zawodu.

d44czcr

– Dziękuję wam bardzo. Sprawiliście, że jestem bardzo szczęśliwy. To była jedna z największych niespodzianek podczas mojego 70-letniego życia – mówił ze łzami w oczach.

W ten sposób piloci Turkish Airlines uczcili Dzień Nauczyciela, okazując wdzięczność swojemu ukochanemu mistrzowi. Film ten, choć został nakręcony rok temu, stał się viralem w sieci dopiero niedawno i osiąga rekordy popularności w mediach społecznościowych.

Podróżni, którzy byli świadkami tej sytuacji, również nie kryli wzruszenia i łez.

Zobacz też: Polski samolot w środku pola. Jest ukryty w zagajniku

d44czcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44czcr