Trwa ładowanie...

Są wyniki Travelerów 2018. Przyznano także nagrody specjalne

Znamy laureatów najbardziej prestiżowego plebiscytu podróżniczego w Polsce. Zwycięzcy 12 edycji konkursu Travelery zostali już ogłoszeni, a nagrody wręczone wczoraj podczas uroczystej gali w Państwowym Muzeum Etnograficznym.

Są wyniki Travelerów 2018. Przyznano także nagrody specjalneŹródło: Facebook.com/ Prolog 11. Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich 2018
dh9ilfm
dh9ilfm

Zwycięzców wytypowali zarówno czytelnicy znanego magazynu podróżniczego "Traveler", jak i specjalnie powołana komisja. Laureaci byli wybierani przez jury w trzech kategoriach: Wyczyn roku, Naukowe osiągnięcie roku oraz Podróżnicza książka roku.

Czytelnicy natomiast mieli możliwość głosowania w następujących kategoriach: Podróż roku, Społeczna inicjatywa roku i Podróżnik online. Nagrodę specjalną w konkursie otrzymał też Człowiek Roku Travelera.

Nagrody były przyznawane podróżnikom, którzy przyczynili się do wzbogacenia świata podróżniczego poprzez promowanie wartości, propagowanie idei obcych kultur oraz stanowienie wzoru dla innych podróżujących. Ich zaangażowanie i talent niewątpliwie stały się wielką inspiracją.

Człowiek roku i wyczyn roku

Małgorzata Wojtaczka samotnie pokonała trasę 1300 km, na końcu której czekało jej największe zwycięstwo - biegun południowy. 69 dni wędrówki przy wietrze o sile ponad 40km/h i 100 kg ekwipunku doprowadziło ją do spektakularnego zwycięstwa. Nagroda specjalna i pierwsze miejsce w kategorii Wyczyn roku powędrowały właśnie do Małgorzaty Wojtaczki, która jest pierwszą Polką na biegunie południowym.

dh9ilfm

Nagrodzone inicjatywy

Wygrana w kategorii Podróżnik online * powędrowała do *Kai Kraski, która zajmuje się prowadzeniem bloga w kategorii lifestyle i kanału na YouTube. Podróżnikami roku zostali* Michał Woroch i Maciej Kamińki* za „wyprawę na podwójnych czterech kołach”. Panowie udowodnili, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń.

Kaja Kraska, laureatka w kategorii Podróżnik online Facebook.com/ Kaja Kraska
Kaja Kraska, laureatka w kategorii Podróżnik online Źródło: Facebook.com/ Kaja Kraska

Nagroda za Podróżniczą książkę roku została przyznana Adamowi Robińskiemu. Jego "Hajstry”, czyli tytułowe czarne bociany i niebanalne opisy krajobrazów skradły serca jurorów. Najlepszą społeczną inicjatywą roku okazała się Fundacja Arka i jej ogólnopolska akcja „Rower pomaga”, a naukowym osiągnięciem roku mianowane zostały "Najstarsze odciski stóp człowiekowatych” i badania prowadzone nad nimi przez dr. Gerarda Gierlińskiego i jego zespół badawczy.

Nagroda specjalna została także przyznana parze podróżników za prowadzenie bloga „Busem przez świat”. W podróży spędzają ok 6 miesięcy w roku, a na przeżycie dnia w trasie nie wydają więcej niż 8 dolarów dziennie.

dh9ilfm

Z wynikami plebiscytu można się zapoznać zarówno na stronie National Gepgraphic, jak i w czerwcowym numerze magazynu Traveler.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Trzeci biegun Marka Kamińskiego

dh9ilfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh9ilfm