Trwa ładowanie...

Samowystarczalny budynek. Zamieszka w nim 5000 osób

W Indiach jest ogromne zapotrzebowanie na niskobudżetowe mieszkania. Problem coraz bardziej się pogłębia, więc miasta muszą szukać rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Oto jeden z projektów, który będzie niebawem zrealizowany.

Samowystarczalny budynek. Zamieszka w nim 5000 osóbŹródło: Materiały prasowe, fot: MVRDV
d44cev0
d44cev0

Miasto Pune w Indiach ogłosiło konkurs polegający na stworzeniu projektu "najbardziej ekonomicznego osiedla wielorodzinnego". Nagroda powędrowała do biura MVRDV. Innowacyjny pomysł "Future Tower" to tanie w realizacji osiedle dla ok. 5000 mieszkańców.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: MVRDV

Architekci zaprezentowali koncepcję obiektu składającego się z 16 wieżowców, które liczą od 17 do 30 pięter. Budynki mają być ze sobą połączone. Takie rozwiązanie ma gwarantować ograniczenie liczby klatek schodowych, wind oraz korytarzy. Zapewni to łatwiejsze zagospodarowanie przestrzenią. Koszt ma być niższy poprzez sprawny przepływ energii oraz sprawne zarządzanie metrażami mieszkań, które miałyby liczyć od 45 do nawet 450 m kw. (dla bardzo dużych rodzin).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: MVRDV

Podczas projektowania osiedla pomyślano także o placach zabaw oraz zielonych skwerach. W najniższych partiach obiektu mogłyby się znaleźć lokale usługowo-handlowe, a także przedszkola, szkoły, posterunki policji czy przychodnie.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: MVRDV

Osiedle stworzone przez biuro MVRDV spotkało się z dużym zainteresowaniem wielu miast Indii. Część z nich już zapowiedziało, że zrealizuje projekt w ciągu najbliższych 2-3 lat. Jeśli się przyjmie, stworzone zostaną kolejne tego typu budynki.

Źródło: WhiteMAD.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44cev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44cev0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj