Trwa ładowanie...
d28yaaw

Śnieżka zamknięta do odwołania

Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Śnieżce (Dolnośląskie) oraz szlaki prowadzące na górę zostały zamknięte w piątek do odwołania.
Share
d28yaaw

Obserwatorium zostało zamknięte z powodu pęknięcia ścian i sufitu w budynku.

Do pęknięcia ścian, sufitu oraz uszkodzenia podłogi doszło w czwartek wieczorem najprawdopodobniej z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Tego dnia wiał silny wiatr - 140 km na godzinę, był duży mróz. Przebywający w obserwatorium pracownicy oraz osoby z restauracji, w sumie siedem osób, opuściły budynek i zeszły poniżej szczytu.

"Z całą pewnością nie doszło na Śnieżce do tąpnięcia. Uszkodzenia powstałe w budynku to raczej efekt trudnych warunków atmosferycznych i bardzo silnego wiatru" - powiedział PAP w piątek Robert Korzeniowski, kierownik Centrum Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

d28yaaw

Obecnie na miejscu pracują kontrolerzy nadzoru budowlanego, którzy sprawdzają konstrukcję budynku. PAP nie udało się z nimi skontaktować.

Natomiast Gniewomir Oblicki z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze powiedział PAP, że obserwatorium zostało zamknięte do odwołania.

"W piątek zostały zamknięte również szlaki wiodące na Śnieżkę" - dodał Oblicki. Podał, że w górach panują bardzo trudne warunku atmosferyczne: wieje silny wiatr, jest bardzo słaba widoczność do 20 m oraz jest zamieć śnieżna.

(PAP) umw/ abe/ woj/

d28yaaw

Podziel się opinią

Share
d28yaaw
d28yaaw