Trwa ładowanie...
w podróży
23-02-2019 14:10

Solo Svalbard Adventure. Samotna wyprawa dla Kasi Wondołowskiej

Dariusz Skolimowski startuje na początku marca z kolejną wyprawą. Tym razem planuje zdobyć szczyt Newtontoppen leżący na Spitsbergenie. Swoją wyprawę dedykuje Kasi Wondołowskiej, której chce dać wyraźny sygnał, że wszystkie bariery da się pokonać, jeśli ma się wokół siebie życzliwych ludzi.

Solo Svalbard Adventure. Samotna wyprawa dla Kasi WondołowskiejŹródło: Archiwum prywatne, fot: Dariusz Skolimowski
d1axmwm
d1axmwm

W Gminie Pszczółki mieszkają niesamowici ludzie. Jednym z nich jest Dariusz Skolimowski. Od lat aktywnie uczestniczy w wielu sportowych formach – od biegów po triathlon, a co najważniejsze i co stanowi ogromną dumę dla lokalnej społeczności – zdobywa szczyty. Ma na swoim koncie zdobycie Korony Gór Polski oraz wejście na najwyższe szczyty Alp, m.in. Mont Blanc, Dufourspitze, Nordend, Matterhorn, Pollux oraz Castor.

Pan Dariusz na początku marca startuje z kolejną wyprawą. Tym razem planuje zdobyć szczyt Newtontoppen leżący na Spitsbergenie. Podejmie próbę zdobycia tego szczytu, a jeśli mu się to uda - będzie pierwszym Polakiem, który zdobędzie go samotnie zimą.

Dariusz Skolimowski
Źródło: Dariusz Skolimowski

Ta wyprawa, ciężka ze względu na warunki atmosferyczne i samotność, ma wyjątkowy wymiar. Podróżnik dedykuje ją Kasi Wondołowskiej i chce dać wszystkim wyraźny przekaz – wszystkie bariery da się pokonać, jeśli ma się wokół siebie życzliwych ludzi i jeśli mamy w sobie wewnętrzną siłę.

d1axmwm

Okażmy życzliwość i dołóżmy razem z Dariuszem Skolimowskim cegiełkę do powrotu do zdrowia Kasi Wondołowskiej. Pomoc dla Kasi: rik.pl

Wyprawa Pana Dariusza rozpoczyna się już 6 marca. Trzymamy kciuki!

Źródło: Gmina Pszczółki

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wpadł do wody. Następni ruszyli mu na pomoc

d1axmwm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1axmwm