Trwa ładowanie...

Stara willa na sprzedaż. Mieszkała w niej Królowa Elżbieta

Marzy wam się rezydencja, w której mieszkała jej wysokość Elżbieta II? Posiadłość ma sześć sypialni, taras widokowy na dachu i pomieszczenia dla służby. Przyda wam się pomoc domowa! Marzenie może się ziścić, wystarczy tylko 6 mln euro (ok. 25 mln zł).

Share
Stara willa na sprzedaż. Mieszkała w niej Królowa Elżbieta
Źródło: Wikimedia Commons
d2trxgh

Królowa błękitnej krwi zamieszkiwała rezydencję Guardamangia, położoną na wyspie Malta w latach 1949-1951. Była wówczas jeszcze księżniczką. Książę Filip, który służył w marynarce, stacjonował wtedy właśnie na tej wyspie. Elżbieta i książę Filip dostali ten dom od hrabiego Mountbattena, wuja księcia Filipa.

Królowa wspomina, że czas, który spędziła w Guardamangii był jednym z najlepszych okresów jej życia. Jak twierdzi, tylko wtedy mogła żyć "normalnie" - cieszyć się słońcem, łagodnym klimatem i spokojem maltańskiej wyspy.

Willa od lat nie znajduje się w posiadaniu rodziny królewskiej. Jej obecnym właścicielem jest rodzina Schembri. Posiadłość już dawno popadła w ruinę, a posiadaczom najwyraźniej wcale nie pali się do nadania jej nowej świeżości. Królowa kiedyś nawet chciała odwiedzić swoją ukochaną rezydencję ale odmówiono jej odwiedzin. Czyżby właścicielom było głupio, że tak zaniedbali perełkę królowej?

d2trxgh

Dziś Guardamangia ponownie jest wystawiona na sprzedaż. Może kupi ją sama królowa, by znów poczuć smak dawnych lat?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #dziejesienazywo: Jarzębina - królowa witaminy C

d2trxgh

Podziel się opinią

Share
d2trxgh
d2trxgh